П'ять болотоходів працюють на Чернігівщині, в районі розливу Дніпра. Дороги між селами у Дніпровському старостинському окрузі перелиті, рятувальники допомагають людям організувати сполучення, дістатися до магазинів і лікарень. За день роботи, рятувальники перевезли понад 200 місцевих жителів.
Дніпровське — прикордонне село. Там, де були дороги, тепер течуть ріки.
По той бік Дніпра — Білорусь. Зараз річка розливається, рівень води продовжує рости. 87-річну Валентину Шур рятувальники спеціальним авто перевезли з Дніпровського до хутора Повідов. Дорогу до нього затопило, глибина понад півтора метра. Ще минулого тижня, дійти до хутора можна було, розповідає дочка Валентини.
"Ми там проходили. Вода була по пояс. А вже зараз мені сказали, що ДСНС перевозить. Нам дали номер і ми зателефонували".
За словами пресофіцерки ДСНС у Чернігівській області Ірини Щукіної, на Чернігівщині ускладнене транспортне сполучення у 29 населених пунктах. У Дніпровському старостаті чергує чотири снігоболотоходи “Богун”. Ще один перевозить людей у Радулі. Всюдиходи доставили із різних областей України. Ними можна дістатися до найбільш складних районів підтоплення.
"До нас на Чернігівщину прибули рятувальники з інших областей зі своїми снігоболотоходами. Це рятувальники Полтавської, Житомирської, Волинської, Чернівецької та Одеських областей", — розповіла Ірина Щукіна.
Будинок 86-річної жительки села Загатка (Дніпровський старостинський округ) Ольги Янченко, вода оточила з усіх боків. Жінка живе сама, зі свого будинку вона вийти не може. Щоб хоч якось пересуватися, попросила у соцпрацівниці привезти їй гумові чоботи. Доїхати до пенсіонерки змогли лише "Богуном".
"Спаде трохи вода, кудись же треба мені вийти, хоч кудись пройти. Чоботи треба", — каже Ольга Янченко.
У Дніпровському старостаті вода затопила городи та підвали селян. Цьогоріч люди пережили тут зимову повінь, вода вдруге почала підійматися навесні, розповів староста Дніпровського старостату Валентина Деркач.
Деталі у сюжеті:
Читайте також
Затопило всі дороги: як жителі прикордонного села, що на Чернігівщині, на човнах добираються на роботу
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.