Мощі трьох чернігівських святих УПЦ (МП) повернули до Троїцького собору у Чернігові

Мощі трьох чернігівських святих УПЦ (МП) повернули до Троїцького собору у Чернігові

Доповнено
Мощі трьох чернігівських святих УПЦ (МП) повернули до Троїцького собору у Чернігові
. ФОТО: Суспільне Чернігів

1 квітня до Троїцького собору Української православної церкви повернули мощі трьох чернігівських святих: святителя Феодосія, преподобного Лаврентія і Філарета Гумілевського. Про це повідомив вчений секретар НАІЗ "Чернігів стародавній" Сергій Черняков на офіційному сайті заповідника.

УПЦ, згідно з релігієзнавчою експертизою Держслужби з питань свободи совісті, є структурним підрозділом Російської православної церкви.

Нагадаємо, Троїцький собор – один із трьох храмів, які були в безоплатному користуванні УПЦ, але термін дії договорів закінчився. Заповідник "Чернігів стародавній", на балансі якого перебувають ці храми, просить їх повернути. УПЦ наполягає на праві користуватися ними й надалі й подала судовий позов.

За словами секретаря Чернігівської єпархії протоієрея Ігоря, це була традиційна щорічна хресна хода, під час якої була зупинка у храмі Всіх святих Чернігівських, де й стояли цей час мощі. 1 квітня їх повернули назад, до Троїцького собору.

Протоієрей Ігор
Протоієрей Ігор. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Мощі святих уже дуже багато років за традицією переносяться або в останні роки перевозяться хресною ходою. І ніколи щодо цього не виникало питання, крім зараз", — каже протоієрей.

Як сказала співробітниця Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній", на чиєму балансі перебуває собор, Ольга Травкіна, хресна хода і переміщення мощів, дійсно, відбувається щорічно. Але цьогоріч про це не попередили заповідник і органи місцевої влади, а замість одних мощів вивезли троє.

"Це робилося хресною ходою, відкрито, а для проведення хресної ходи брався дозвіл у місцевих органів. Цього разу трапилося, що одразу троє мощів перемістили, не погоджуючи із заповідником, ні з місцевою владою".

Переміщення мощів сталося незадовго до того, як Троїцький собор разом із майном мали повернути з безоплатного користування УПЦ до заповідника "Чернігів стародавній", говорить Ольга Травкіна.

Ольга Травкіна
Ольга Травкіна. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Такий збіг обставин насторожує. І, звичайно, нас турбує доля і оцих святинь, у тому числі".

Щодо переміщення мощів заповідник звернувся до ОВА, поліції, та СБУ.

"У суботу, 1 квітня, у Чернігові був міністр Олександр Ткаченко – міністр культури та інформаційної політики України. І за його допомогою, за допомогою всіх правоохоронних органів, адвокатів, ці мощі пізно ввечері були повернені до постійного місця їхнього зберігання – до Троїцького собору", — зазначає Травкіна.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Нагадаємо, що мощі трьох чернігівських святих привезли до Храму Всіх святих Чернігівських, що на проспекті Левка Лук’яненка, 22 березня. Про це в коментарі Суспільному сказав настоятель храму протоієрей Петро Казновецький.

За його словами, попросили про це самі віряни. Як каже секретар Чернігівської єпархії УПЦ Ігор Пидан, до Троїцького собору не всім зручно добиратися, особливо людям поважного віку. А Храм Всіх святих розташований у більш людному місці.

Формально переміщення мощів оформили так: настоятель храму Петро Казновецький написав листа з проханням їх перевезти. Очільник Чернігівської єпархії УПЦ його погодив.

Як перевозили мощі до Храму Всіх святих Чернігівських — дивіться у відео.

Читайте також

УПЦ відмовляється повертати храми, договір користування якими завершився. "Чернігів Стародавній" подаватиме до суду

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок