Знищували росіян під Бахмутом і Соледаром, а нині – захищають небо Чернігівщини від атак “Шахедів”. Підрозділ під командуванням бійця із позивним “Борода” – один із тих, хто під час запуску іранських безпілотників з Брянської області виїжджає на позиції й намагається збити ворожі дрони-камікадзе. Знімальній групі Суспільного бійці показали, як це відбувається, та розповіли, в чому головна складність в полюванні на “Шахеди”.
"Ми виїжджаємо, спостерігаємо напрямок їхній, і, в разі виявлення цілі, ми її просто знищуємо", – розповідає командир підрозділу за позивним “Борода”.
Збивати іранські дрони українським захисникам допомагають кулемети: американський “Браунінг” та трофейний російський “Корд”.
“Корд”, розповідає боєць із позивним “Малюк”, наші військові зняли з підбитого російського танку біля Ніжина. Тепер він служить Збройним Силам – б'є по зенітних цілях, наземних, групових, по скупченню противника.
Його напарник із позивним “Опер” також воює трофейним кулеметом.
"ПКТ, трофей, знятий з ворожої МТЛБ, підбитої також в районі Ніжинщини. Перероблений під піхотний варіант. Перероблював один із військовослужбовців".
Командир підрозділу “Борода” каже: полювання на “Шахеди” – одне із багатьох завдань його підрозділу.
"В нас дроновий підрозділ, антидроновий. Підрозділ у нас універсальний. Ми працюємо із дронами, займаємося розвідкою, коригуванням вогню по противнику, займаємося системами скиду по противнику".
Такі великокаліберні кулемети – один із найкращих засобів для боротьби з дронами-камікадзе, стверджує боєць із позивним “Малюк”. Все через тактику, яку застосовують росіяни.
"Тактика цих “Шахедів” у тому, що їх не захоплює ПЗРК. Тобто, дуже маленький тепловий слід. Вони летять на малій висоті, щоб їх не виявляв радар. Летять по річищах рік, по низинах, максимально близько до землі, аби не виявляти себе радарами. От тут і можна працювати кулеметом. Є випадки, коли їх просто з автомата кладуть".
"12,7 – доволі серйозний калібр і ефективний. Прицільний вогонь у нього на два кілометри. Вони на різних висотах літають: і 300 метрів, і нижче. Зараз вони в більшості запускають вночі, щоб було важко. Ми їх чуємо, але візуально не спостерігаємо. Ми беремо з собою тепловізори у випадку роботи вночі", – говорить командир підрозділу за позивним “Борода”.
Поки що шансу збити іранські дрони-камікадзе в бійців “Бороди” не було. Кулі ж з трофейних кулеметів летіли в бік росіян під Бахмутом і Соледаром.
"Б’є він купно, орків з нього положено в районі Бахмуту і Соледару досить велика кількість. Тому кацапам дуже велика вдячність за нього. Працювали на 1200-1300 метрів. З такої дистанції піхоту особливо не видно, але з поля зору вони зникали", – розповідає кулеметник за позивним “Опер”.
"Взагалі, на соледарському напрямку, у нас два склади БК ворога, яких ми знищили, й один розрахунок АГС, і один розрахунок міномета. Живої сили, звісно, ніхто не рахував. Чітко, гарно відпрацьовували по хробаках, які лазять по нашій землі", – каже "Борода".
Боєць із позивним “Малюк” каже, що досягти кращого результату у боротьбі з “Шахедами” можна коли таких екіпажів як їхній буде більше.
А цивільним українцям його побратим радить:
"Не треба ігнорувати коли повітряна тривога, бо зараз люди трохи розслабилися".
Читайте також
Б’ють ворога снарядами "За Чернігів": репортаж з позицій артилеристів 1 танкової бригади
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.