Через рік після прямого влучання: у 20 школі в Чернігові відновили навчання

Через рік після прямого влучання: у 20 школі в Чернігові відновили навчання

Через рік після прямого влучання: у 20 школі в Чернігові відновили навчання
. ФОТО: life.pravda.com.ua

Через рік після російського обстрілу чернігівська школа №20 відновила свою роботу. Про це у коментарі Суспільному повідомила директорка школи Наталія Малець. Саме 6 березня 2022 року навчальний заклад зазнав руйнувань, адже було пряме влучання у будівлю.

"Школа дуже сильно постраждала. Було вибито понад 50% вікон, дверей зовнішніх-внутрішніх. Посічені стіни, виведена з ладу система опалення. Тому що були пробиті осколками труби опалення. Дуже великі пошкодження отримав дах над спортивною залою, тому що це було пряме попадання в дах".

6 березня школа відновила освітній процес в очному форматі для учнів 1-4 класів. До цього діти перших трьох класів навчалися у школі № 3.

"Були замінені всі вікна, які вибиті. Вікна-двері. І відремонтовано дах над спортивною залою – це капітальний ремонт, тому що повністю заміна і плит перекриття і рубіроїдне-монолітне покриття. Замінений дах і над основною будівлею, бо дуже багато осколків посікло шифер".

На ремонт школи №20 було виділено кошти з міського бюджету та залучено благодійників. Виконали робіт на суму близько 10 мільйонів гривень, сказала Наталія Малець. Далі до школи на очне навчання планують частково повернути й дітей середньої та старшої ланки.

"В нас перший поверх готовий. Їдальня в нас в ідеальному стані. Ми плануємо після весняних канікул, можливо раніше, але це все дуже важко організувати паралельно з освітнім процесом поєднувати ремонти, які так необхідні."

Також директорка школи додала, що укриття у їхньому навчальному закладі є, його відновили також коштом міського бюджету.

Нагадаємо, у Чернігові від обстрілів та бомбардувань, які здійснили російські війська в період активних бойових дій, з 34 шкіл руйнувань різного ступеня зазнали 27, з 52 дитячих садочків — 37, а з п’яти закладів професійно-технічної освіти постраждали всі п’ять.

Як учителі та учні школи №20 зустріли свій перший навчальний день з часу повномасштабного вторгнення, дивіться в сюжеті:

Читайте також

Підсумки 2022 року очима війни. Освіта на Чернігівщині

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок