Скоротять більше 130 працівників - санаторій «Пролісок» призупиняє роботу через недофінансування

Скоротять більше 130 працівників - санаторій «Пролісок» призупиняє роботу через недофінансування

Скоротять більше 130 працівників - санаторій «Пролісок» призупиняє роботу через недофінансування
. original

Скоротять більше 130 працівників дитячого санаторію «Пролісок», що у селі Мала Кошелівка, а сам заклад призупиняє роботу. Коли запрацює знову - невідомо, сказала виконувачка обов’язків генерального директора Раїса Ярешко. Заклад не отримав фінансування і після карантину тут не прийматимуть дітей на оздоровлення.

2,5 місяці кабінет фізіотерапії стоїть порожнім через карантин. Влітку сюди планувала повернутися до роботи лікарка Ірина Максютенко, але санаторій, в якому вона пропрацювала 15 років, закривають.

«Ми лікуємо такі захворювання як бронхіальна астма, хронічний бронхіт, захворювання органів дихання, опорно-рухового апарату, нирково-статевої системи. Апаратура хоч і старенька, але добре функціонує. Ми хвилюємося не так за себе, як за дітей, які мають проходити оздоровлення».

З 1 квітня 2020 року обласний дитячий санаторій «Пролісок» залишився без фінансування. Національна служба здоров’я України не передбачила пакетів із санаторного оздоровлення. Через це більше 130 співробітників «Проліску» залишаться без роботи. Працюватимуть директор, бухгалтер, кадровик, комірник і охоронці.

«Санаторні заклади не є закладами, які надають відповідну медичну допомогу, як, наприклад, лікарні, і з нами не заключені договори на фінансування. До кінця року потрібно більше 21 мільйона гривень для того, щоб з сьогоднішнього дня проіснував санаторій», - каже в.о.генерального директора санаторію «Пролісок» Раїса Ярешко.

Влітку за одну зміну тут оздоровлювалися 250 дітей, взимку - біля 150-ти. Востаннє діти тут були на початку березня, до початку карантину.

Альона Сардак вихователька санаторію «Пролісок», розповідає:

«Ось стандартна кімната, де відпочивали діти два місяці тому, і зараз, на жаль, ми цього не бачимо. Зараз нам виплатили за квітень 2/3 заробітної плати і ми, як ви чули, ми не знаємо, що робити далі. Нам обіцяють ставити на біржу. Що робити далі ми - не знаємо. Ми в підвішеному стані».

З березня усіх працівників санаторію перевели на неповний робочий день, сказала інспекторка з кадрів санаторію Надія Андрук.

«Всі працівники були переведені, але був складений графік чергувань для того, щоб не довозити кожний раз людей, як сьогодні, на роботу графік чергувань. Це десь раз у 1,5 місяці або раз у місяць випадало чергування 1 доба».

З 5 серпня 2020 року більше 130 працівників будуть скорочені і підуть на біржу, сказала виконувачка обов’язків генерального директора санаторію Раїса Ярешко. Про можливе звільнення з роботи працівники, кажуть, дізналися декілька днів тому.

«Про те, що можуть бути такі кардинальні зміни про скорочення штату, ми дізналися лише 2 червня. Вони повідомляють нас за два місяці під підпис, а з 5 серпня ми йдемо на облік у центр зайнятості населення», - каже вихователька Вікторія Пархоменко.

«Такої ситуації, щоб звільняли людей, відправляли на біржу, бо не вистачає фінансування, - такого не було. Ми у 2002 році майже не працювали цілий рік, місяці 3 лише працювали тільки на рік, але і тоді людей не звільняли», - -говорить вихователька санаторію Катерина Лупинос.

Як розповіла Суспільному заступниця голови облдержадміністрації Наталія Романова, грошей на фінансування санаторію зараз в обласному бюджеті немає.

«Ми все робимо, що можемо, для того, щоб не було так, як в інших областях по Україні. Там взагалі санаторії закрили і виставили на продаж. Ми не закриваємо, ми вимушено вибираємо варіант збереження цих санаторіїв. Вихід, щоб не продавати і щоб зробити тимчасовий варіант, що поки це буде обмежена кількість людей, п’ять-шість. Інші підуть на біржу праці. Якщо у нас покращиться ситуація з бюджетом, але, щоб ви розуміли, бюджет через карантин дуже швидкими темпами продовжує втрачати кошти взагалі».

Сьогодні на подвір’ї санаторію колектив написав звернення і зібрав підписи з проханням профінансувати їх заклад. Листи направлять до голови облдержадміністрації, народного депутата України Валерія Зуба, який опікується цим округом, до міністерства охорони здоров’я й Офісу Президента.

Читайте також: На Новгород-Сіверщині понад дві тисячі людей залишились без стоматолога

На початок