У Чернігові в будинку на вулиці Красносільського вибухнув газ. Сталося це під час заміни вентильних газових кранів. Власник квартири каже: в цьому винен майстер приватної фірми, яка обслуговує газові мережі всередині будинку. За словами директора фірми, він готовий оплатити мешканцям ремонт пошкодженої кухні. Чому виник конфлікт і як довго жителі багатоповерхівки будуть без газу – далі.
Чернігівець Анатолій Форостянко показує свою кухню, якою вона стала після вибуху газу. Коли 10 лютого стався вибух, вдома був його син із сім’єю.
"За стінкою сиділа невістка з дітьми два і п’ять років, вона їх схопила й стала вибігать, поки вони вже вибігали, то цією хвилею ударною їм допомогло вискочити".
Також вибуховою хвилею вибило двері в кімнату, пошкодило вхідні двері, їх частково відремонтували.
Юрій Білик живе в цьому ж під’їзді, він колишній пожежник. Почувши вибух, разом з сином вибігли на сходову клітину.
"Вже було сильне задимлення, дуже сильне, дихати було нічим. Син, він теж працівник зараз пожежної охорони, побіг вниз подивиться, а я відкривав фрамуги, щоб випустити дим. Син сказав, що він заповз сюди, тут горіло і він затушив".
Внутрішньобудинкові газові мережі ОСББ на Красносільського, 71 обслуговує приватне підприємство "Ефективність". Крани замінював майстер, який працює з цим підприємством за цивільноправовий угодою. Анатолій Форостянко припускає, вибух міг статися через те, що плита має електрозапалювання, а майстер не перекрив магістральний кран.
Директор приватного підприємства "Ефективність" Дмитро Казаков розповідає: таких випадків раніше не ставалося. А магістральний кран майстер перекрив.
"Видимо, не до кінця перекрився і підтравлював. Це взагалі не є проблемою. Досвідчені газівники цим навіть не займаються. Якщо десь в одній квартирі треба змінити кран, він взяв його, відкрутив, пальцем заткнув, клоччя намотав і закрив".
Власник квартири каже: директор фірми "Ефективність" обіцяв йому відновити кухню.
За словами Дмитра Казакова, він зацікавлений в тому, щоб швидше зробити на пошкодженій кухні ремонт, щоб вичерпати конфлікт, та процес затягує сам Анатолій Форостянко.
"Я сказав, що я йому зроблю нову кухню, ремонт зробимо взагалі без питань. Мій мебляр пішов до нього в неділю, і той його не пустив додому. Він мені потім зателефонував, каже: «Я вже хочу щось інше вже». І все. Мебляр робить шафки, інші люди мали зробити ремонт".
Анатолій Форостянко каже: подаватиме на підприємство до суду.
"Як в суди подається – буде ще окремий розгляд, дійсно, чому воно все спалахнуло. Якщо в нього були якісь проблеми в проводці, десь у нього коротила та ж витяжка примусова – це все можливо. Газ підтравлював, у нього обладнання дало іскру – газ загорівся", – розповів Дмитро Казаков.
З 10 лютого у під’їзді немає газопостачання, яке після вибуху перекрила аварійна служба. Коли його дадуть, каже Дмитро Казаков, залежить від компанії "Чернігівгаз".
"Там, наскільки я знаю, виконувачка обов’язків голови подала заявку на підключення, а вже як міськгаз спрацює… Від мене абсолютно там уже нічого не залежить. Там же з система газопостачання загалом не постраждала зовсім".
В акціонерному товаристві "Чернігівгаз" на запит Суспільного відповіли, що таку заявку дійсно зареєстровано.
Для поновлення газопостачання виконавець робіт, з вини якого сталося пошкодження будинкової газової системи, тобто приватне підприємство "Ефективність", повинен усунути пошкодження, провести обстеження системи на цілісність та герметичність, та передати підтверджуючі документи до АТ "Чернігівгаз". Після цього фахівці АТ "Чернігівгаз" проведуть контрольну перевірку системи й відновлять розподіл газу. А фірма "Ефективність" має забезпечити поквартирні пуски газу.
Детальніше у сюжеті:
Читайте також
На відновлення електромереж Чернігівщини витратили понад 57 мільйонів гривень: скільки необхідно на ремонт у 2023 році
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.