До створення військової адміністрації у Чернігові є багато питань, — Ломако

До створення військової адміністрації у Чернігові є багато питань, — Ломако

Доповнено
До створення військової адміністрації у Чернігові є багато питань, — Ломако
. ФОТО: Суспільне Чернігів

До створення військової адміністрації у Чернігові є багато питань. Про це 13 лютого під час зустрічі з працівниками міської ради та комунальних підприємств сказав в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

З його слів, попри рішення Яворівського та Львівського апеляційного суду міська рада продовжувала працювати: відбулася сесія, де були 33 депутати, ухвалений бюджет та програми на 2023 рік. Він також зауважив, що в Чернігові є фахова команда, завдяки якій місто втрималося у березні 2022 року без створення військової адміністрації. Тому зараз, каже Ломако, до створення військової адміністрації виникає багато запитань.

Він додав, що підстав для створення військової адміністрації, пов’язаних з тим, що міська влада не виконувала покладених на неї обов’язків, зараз немає. Та навів приклад Запоріжжя та Прилук.

"Є місто Запоріжжя. В Запоріжжі міський голова склав повноваження достроково ще в вересні 2021 року. Місто розташоване недалеко від лінії фронту, три чверті області перебуває в окупації, при цьому нормально працює без військової адміністрації. Є приклад Прилук, в місті не функціонує влада немає бюджету ухваленого, не збирається сесія кілька років. Міська голова сама звертається – пропонує встановити військову адміністрацію. Цього не відбувається".

Водночас юристи міськради пояснюють, каже Ломако, що сам факт указу не зупиняє функцій міської ради та її повноважень.

“Процес створення адміністрацій займе кілька днів. Бо має бути призначений керівник, коли буде призначений керівник, має вийти другий указ з прізвищем цього керівника... До цього моменту ми всі на своїх місцях, ми відповідаємо перед нашими виборцями, нашими громадянами, перед один одним максимально якісно виконувати свої функції – це наша відповідальність. Хоча ми розуміємо, що це тимчасово, в такому форматі, але ми маємо це робити. Ми відповідаємо перед людьми. Тому кілька днів умовно ми чекаємо на це рішення. А коли буде керівник, я думаю, буде якесь спілкування, він озвучить своє бачення роботи, чи це зробить ОВА. Ми поспілкуємося і, враховуючи наш досвід, ми готові конструктивно, в робочий спосіб передати досвід, повноваження для того, що не постраждало місто.”

Щодо свого особистого ставлення до ситуації, то Олександр Ломако висловився так:

"Ти виходиш, дощ іде, така сірість… ну ти ж не ображаєшся на сонце. Ну от ми маємо це рішення сприйняти спокійно. Там, де буде треба наша допомога, порада, а може й робота – готові забезпечити. Будемо дивитися на розвиток ситуації… але точно нам… ну 100% нам не має бути соромно за ту роботу, яку ми робили 7,5 років для мешканців міста".

Нагадаємо, 11 лютого на офіційному сайті Президента з’явився указ про утворення у Чернігові міської військової адміністрації, він підписаний 7 лютого. Хто очолить адміністрацію, в Указі не йдеться. Рішення про введення військової адміністрації ухвалюється Президентом України за поданням або обласної військової адміністрації, або за поданням військового командування, коли ініціативу проявляє Генеральний штаб.

Детальніше — у відео:

Читайте також

Що кажуть в ОВА та міськраді щодо призначення військової адміністрації в Чернігові

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок