"Як звучить Чернігів": українські митці представили творчий проєкт

"Як звучить Чернігів": українські митці представили творчий проєкт

"Як звучить Чернігів": українські митці представили творчий проєкт
. ФОТО: команда проєкту "Як звучить Україна"

"Як звучить Україна" – нове реаліті про створення музики під час подорожей. Чернігів став першим містом, з якого розпочався цей проєкт. Автори – подружжя Євгена та Наталії Синельникових, розповіли про це в інтерв'ю Суспільному.

Знімали в Одесі, Києві, Львові, на Верховині – в Карпатах. Знімальний період тривав два місяці. Восени зйомки розпочали з Чернігова, а в грудні закінчились у студії. На кожне місто витрачали по чотири знімальні дні.

Ведучим став композитор Євген Філатов.

Ще один випуск буде про Харків – його зняли у 2021 році, ще до повномасштабного вторгнення.

"Усі звикли дивитися на ту Красну площу або на щось інше. Ми у цьому проєкті звертаємо увагу на зовсім інший світ – на звуки, на те, що люди не надають уваги цьому. А дуже шкода, бо звуки наповнюють цей світ, так само як і картинки. Тому ми й створили цей проєкт, щоби люди почули, як звучить та сама бруківка на площі, або інші якісь звуки, притаманні лише цьому місту", – каже Євген Синельников.
"Як звучить Чернігів": українські митці представили творчий проєкт
Євген та Наталія Синельникови. ФОТО: ТСН

Режисер говорить, що таким звуком у Чернігові для них була акустика в Антонієвих печерах. Крім того, цей проєкт розкриває загальний ритм міста.

"Раніше для нас Чернігів був красивим містом, до якого хотілось приїхати на вікенд з коханою людиною. Але коли ми приїхали зараз, через те, що ми робимо музичний проєкт і з нами композитор, ми звернули увагу на той ритм міст. Життя трішечки повільне, розслаблене, нема оцієї напруги київської. Таке воно душевне. Для мене було здивуванням, я по-іншому подивився на Чернігів. Тому що раніше для мене це було просто місто, а зараз воно затишне, колоритне, де ніхто не поспішає, де всі усміхаються, де багато дітлахів", – розповідає Євген.

За словами Наталії Синельникової, цей проєкт також показує, що звуки, які звичні у побуті, у студії переростають в музику – "це найбільше вражає".

"От, наприклад, ми у Чернігові знімали скейтпарк. Ну катаються хлопці й катаються. Це якийсь шум, можна так сказати. А коли композитор бере ті звуки, ставить їх у потрібній послідовності – із них виростає музика. А через п’ять хвилин і декілька рухів композитора це переростає в мелодію – це дуже вражає".

"Як звучить Чернігів": українські митці представили творчий проєкт
Робота над проєктом у студії. ФОТО: команда проєкту "Як звучить Україна"

Разом з тим, автори проєкту хочуть показати, як змінилось звучання міст із повномасштабною війною.

"От на вашій літній сцені грав військовий оркестр. Раніше це був би просто виступ. А зараз на фоні всього, коли грає оркестр, це звучить до щему в серці. Але ми не занурюємось у той біль, який є. Ми його показуємо звуком, але все одно ми людям даємо надію, розуміння і звучання того, за що ми боремося, за що зараз ми стоїмо й однозначно вистоїмо", – каже Наталія.

"Як звучить Чернігів": українські митці представили творчий проєкт
Зйомки проєкту в Чернігові. ФОТО: команда проєкту "Як звучить Україна"

"Ми дуже хочемо, щоби всі мешканці Чернігова побачили, як звучить їхнє місто, щоби Україна почула, як звучить Чернігів. Програма про Чернігів дуже нам подобається. Як і всі програми, але Чернігів і перший у знімальному пулі, і це ще батьківщина дружини нашого ведучого, і в нього дуже багато пов’язано з Черніговом теплих емоцій. Та і в нас зйомки пройшли просто чудово", – каже Наталія Синельникова.

Перший випуск:

Читайте також

Чилійські архітектори презентували концепцію відбудови будинку культури в Іванівській громаді

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок