Заборона на вилов щук: як це вплине на популяцію риби на Чернігівщині

Заборона на вилов щук: як це вплине на популяцію риби на Чернігівщині

Доповнено
Заборона на вилов щук: як це вплине на популяцію риби на Чернігівщині
. ФОТО: Gettyimages (ілюстративне)

Заборона на вилов щуки, яка почне діяти в Україні з 15 лютого буде корисною для популяції щуки на Чернігівщині. Про це повідомила головна спеціалістка відділу іхтіології Чернігівського рибоохоронного патруля Валентина Бойправ.

Така заборона буде введена вперше, і діятиме на період нересту — до 31 березня.

"Щука нерестує дуже рано, нерестова активність у неї розпочинається за температури води 3,5 градуси. Тому визначені саме такі строки заборони. В Україні ця заборона вводиться вперше, тому вона прописана, запроваджена новими правилами, які вже введені в дію", — сказала головна спеціалістка відділу іхтіології Чернігівського рибоохоронного патруля Валентина Бойправ.

За незаконний вилов щуки під час заборони передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, каже Валентина Бойправ. За одну незаконно виловлену щуку доведеться сплатити адмінштраф — 3460 гривень. Якщо сума сягає більше 41 тисячі — настає кримінальна відповідальність.

"Хотілося б, що б її більше було у наших водоймах, тому що це бажаний трофей для всіх рибалок, як для промислового рибальства, так і для любителів. Тому з метою збереження цього виду запроваджена заборона. Нема штучного відтворення в області, я маю на увазі нашу область. Тільки природним шляхом відтворюється цей вид риби", — сказала Бойправ.

Читайте також

На Чернігівщині заборонили вилов раків: скільки діятиме заборона

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок