Менський зоопарк у зимовий період: як живуть тварини під час відключення світла

Менський зоопарк у зимовий період: як живуть тварини під час відключення світла

Менський зоопарк у зимовий період: як живуть тварини під час відключення світла
. ФОТО: Менський зоопарк

Менський зоопарк як і тисячі інших закладів на Чернігівщині за необхідності відключають від електропостачання. Як така ситуація та погодні умови впливають на життя 130 видів тварин Менського зоопарку Суспільному розповіла директорка закладу Зінаїда Максименко.

Зінаїда Максименко поруч з папугою та з удавом в руках
Зінаїда Максименко поруч з папугою та з удавом в руках. ФОТО: Менський зоопарк
"Великою проблемою на сьогодні є погодні умови, які спричиняють утворення багнюки у вольєрах, та відключення світла, що ускладнює прибирання, адже у багатьох вольєрах відсутні вікна і прибиральниці змушені працювати з ліхтариками".

За її словами, відключення електроенергії порушує температурний режим у зоопарку. Для розв'язання цієї проблеми Чернігівська ОВА забезпечила зоопарк генератором, завдяки якому є можливість обігрівати три приміщення, в тому числі тераріум.

"Міська рада надала нам три буржуйки, за допомогою яких обігріваються приміщення з приматами та папугами в зимовому саду".

Мавпа у вольєрі Менського зоопарку
Мавпа у вольєрі Менського зоопарку. ФОТО: Менський зоопарк

Директорка зоопарку додає, що раніше вони вже своїми силами придбали генератор, завдяки якому можна підтримувати необхідний температурний режим у приміщені, де перебувають фламінго, пелікани, журавлі та інші птахи.

"Чималу фінансову допомогу нам надає Асоціація зоопарків України. Також діє «Програма опіки над тваринами». Ми зараз не мерзнемо та не голодуємо".

Лама у Менському зоопарку
Лама у Менському зоопарку. ФОТО: Менський зоопарк

Зі слів Зінаїди Максименко, кількість відвідувачів у зоопарку зараз зменшилась.

"Це характерно для зимового сезону. Адже більше відвідувачів у нас влітку та навесні. Але для тварин необхідне не тільки світло та опалення, а й відвідувачі, до яких вони звикли".

Читайте також

Будинки, лікарні, школи, підприємства: майже 9 тисяч об'єктів треба відновити на Чернігівщині, — Зеленський

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок