Теплопостачальним підприємствам Чернігівської області узгодили обсяг заборгованості з різниці в тарифах, яку готова компенсувати держава. Таке рішення 4 жовтня ухвалили на засіданні тимчасової територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах під головуванням заступника начальника Чернігівської ОВА Дмитра Синенка.
За результатами засідання були визначені конкретні обсяги заборгованості з різниці в тарифах теплопостачальним підприємствам Чернігівської області, а саме:
- ТОВ Фірма "Технова" — 228,3 млн грн;
- АТ "Облтеплокомуненерго" — 190,5 млн грн;
- ТОВ "НіжинТеплоМережі" — 25,5 млн грн;
- ВПТМ "Борзнатеплокомуненерго" — 0,4 млн грн.
"Прийняті сьогодні рішення про узгодження обсягу заборгованості з різниці в тарифах для підприємств галузі є досить важливими, дозволять отримати відшкодування з державного бюджету, що призведе до покращення їх фінансово-економічного стану та надасть змогу споживачам отримувати якісні та безперебійні послуги", — каже Дмитро Синенко.
Різниця в тарифах на теплову енергію та комунальні послуги виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з централізованого опалення та гарячої води, послуг з постачання теплової енергії та гарячої води тарифам, що затверджувалися та погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування за період з 1 червня 2021 року до 30 червня 2022 року.
У 2021 році між Кабінетом Міністрів, НАК "Нафтогаз України", Офісом Президента України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр.
Тоді передбачалося, що різниця між розміром економічно обґрунтованих тарифів для населення буде відшкодована з місцевих бюджетів. Оскільки у низці населених пунктів така різниця була не повністю або взагалі не компенсована з місцевих бюджетів, Уряд ухвалив рішення здійснити відшкодування з держбюджету.
Нагадаємо, що міський голова Чернігова Владислав Атрошенко тоді не підписав цей меморандум щодо тарифів на тепло. За його словами, серед причин, чому він не підписав даний документ, є те, що меморандум пропонує компенсувати з місцевих бюджетів вартість енергоносіїв, яка зростає та стримати таким чином зростання тарифів.
На той час Атрошенко вважав, що платники місцевих податків сплачують їх для того, щоб місцева влада забезпечила харчування дітей в школах та садочках, розвиток інфраструктури, громадський транспорт, якісні медичні послуги, а не фінансувала різницю в тарифах.
Читайте також
У Чернігівській ОВА відреагували на звинувачення у привласненні Чаусом джипа Hyundai
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.