У Новоселівці відкрили перше модульне містечко: як житимуть переселенці

У Новоселівці відкрили перше модульне містечко: як житимуть переселенці

Доповнено
У Новоселівці відкрили перше модульне містечко: як житимуть переселенці
. ФОТО: Суспільне Чернігів

У Новоселівці відкрили перше модульне містечко для людей, які втратили житло внаслідок бойових дій. Ордери для поселення вже отримали 280 жителів. Підписали його на один рік, саме за цей час людям мають відбудувати нове житло, повідомив міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов.

У містечку 88 житлових модулів, які розраховані на 352 людини. Наразі у Киселівській сільській раді ордери на проживання отримали понад 280 жителів Новоселівки.

У блоці є окремо чоловічі й жіночі душові кімнати, ігрова для дітей і кухня.

Як виглядає будинок всередині
Як виглядає будинок всередині. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Не вистачає, напевно, холодильників, два холодильники на модуль це малувато. Можливо, не вистачає для приготування їжі, бо є лише чотири конфорки. Але, можливо, вирішиться тим, що є мультиварки і чайники. Я думаю, в процесі все буде вирішено", – розповів мешканець модульного містечка Володимир Семендяєв.
Володимир Семендяєв
Володимир Семендяєв. ФОТО: Суспільне Чернігів

Нагадаємо, модульні будинки – це безоплатна допомога від уряду Польщі. Сьогодні, 18 серпня, вперше Новоселівку відвідав Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький.

"Вражає, це може одне з найбільш постраждалих сіл чи містечок, які я бачив в Україні. Ми привозимо сюди модулі, можливо, хтось привезе пральні машини, хтось їжу чи щось для дітей. Треба об’єднувати наші намагання і швидко поточно допомагати", – сказав Бартош Ціхоцький.
Бартош Ціхоцький
Бартош Ціхоцький. ФОТО: Суспільне Чернігів

Люди тут мають жити тимчасово.

"Мають бути побудовані нові будинки на місці тих, що зруйновані. Це займе час. Під це будівельні матеріали з боку уряду профінансовані і надані регіону. Протягом одного року максимум, це модульне містечко має тут бути і після цього люди мають мати можливість переїхати і повернутися до своїх відбудованих осель", – повідомив міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов.
Олексій Чернишов
Олексій Чернишов. ФОТО: Суспільне Чернігів

За його словами, проживання у модульному містечку є безкоштовним для людей, за комунальні послуги також платити не треба. Модульне містечко в Новоселівці стало 10-м, яке відкрили в Україні.

Нагадаємо, що у Новоселівці, яка розташована за дев’ять кілометрів від Чернігова, до війни жили близько тисячі людей. Після звільнення від російських військ його неможливо було впізнати. В селі буквально не було жодного вцілілого будинку.

Журналісти Суспільного приїхали до Новоселівки через кілька днів після відступу росіян з Чернігівщини. Тоді вони побачили місиво з цегли, металу та особистих речей. Вщент спалені автівки. Бомбу, що не розірвалася, яка лежала посеред дороги, та вирви глибші за людський зріст. Таких у селі Новоселівка було з десяток.

Як виглядала Новоселівка через кілька днів після відступу росіян, дивіться у відео:

Читайте також:

Сам лишився без житла і допомагає іншим. 78-річний волонтер Анатолій Бабенко

На початок