На Чернігівщині знижується рівень води у річці Десна

На Чернігівщині знижується рівень води у річці Десна

На Чернігівщині знижується рівень води у річці Десна
. ФОТО: Валентин Куц

Рівень води у річці Десна на Чернігівщині знижується. За добу в Чернігові вода спала на 7 сантиметрів. Загалом, від початку повені, яку зафіксували 28 квітня, рівень води знизився на 41 сантиметр. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу гідрології обласного гідрометцентру Тетяна Полєвик.

"По Десні вже сформувалися піки водопілля другої хвилі. Зараз ми спостерігаємо спад рівня. За добу по Чернігову рівень води спав десь на 7 сантиметрів і становить 610 сантиметрів над нулем поста. В цілому рівень знизився на 41 см. У верхів'ях Новгород-Сіверського від піку рівень води в цілому спав на 2.6-2.7 метри. У районі Макошина – на 1.8 м. Нижче Чернігова, в селі Морівськ пік був 500, зараз 498 – знизився на 2 см. Вода продовжує знаходитися на заплавах. Шар води на заплавах також знижується", – розповіла Тетяна Полєвик.

З її слів, повінь цього року у Десні висока. Це пов'язано з великою кількістю опадів, які випали у другій половині травня у Брянській області:

"Опади, які випали у квітні – до 250 мм. Це становить третю частину річної норми, місцями і до піврічної норми. Цей дощовий паводок наклався на залишки снігу і сформувалася дуже потужна хвиля, яка пішла по Десні".

Такий розлив Десни востаннє був у травні 2013 році.

Читайте також:

Пливуть човном, далі – крізь руїни мосту та залазять по драбині: як переправляються жителі Чернігівщини через Десну

На початок