У Чернігові на мітинг вийшли близько 50 звільнених поліцейських

У Чернігові на мітинг вийшли близько 50 звільнених поліцейських

У Чернігові на мітинг вийшли близько 50 звільнених поліцейських
. ФОТО: Суспільне Чернігів

У Чернігові на мітинг вийшли близько 50 поліцейських. Вони дізналися про звільнення з роботи від 21-го березня. За інформацією управління кадрового забезпечення поліції області, за час війни звільнили понад 150 співробітників з різних підрозділів. Причиною назвали "самовільне залишення місця дислокації, категоричну відмову виконувати посадові обов’язки".

Учасники мітингу говорять, що звільнили їх одним днем і не розбиралися у причинах.

Учасники мітингу
Учасники мітингу. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Нас навіть ніхто не повідомив, це ми дізналися від своїх знайомих, що ми звільнені, згідно дисциплінарного статуту. За що були звільнені? Ми виконували всі вимоги начальника голови національної поліції, а звільнені внутрішнім наказом", – говорить звільнений працівник поліції Олексій Грінченко.

Олексій Грінченко
Олексій Грінченко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Олексій ніс службу з початку війни. Через активні бойові дії вирішив вивезти з міста дружину та тримісячного малюка до Бахмача. Повернутися не зміг – підірвали міст.

"Згідно з наказом Ігоря Клименка, він повідомив, що, якщо працівник поліції поїхав евакуювати сім’ю та не має можливості повернутись до місця дислокації, є довідка з Бахмача, що немає транспортного сполучення з Черніговом. Ми стали на облік до Бахмацького відділу поліції, де несли службу", – розповів він.

Довідка
Довідка. ФОТО: Суспільне Чернігів

Чоловік показує довідки про те, що дійсно працював у Бахмачі. Є документи про отримання зброї. Каже, там стояли на постах, охороняли правопорядок. Після звістки про звільнення, 21 березня, у нього та колег вилучили зброю та жетони. Зарплату він отримали урізану на третину, бойових виплат не було.

В оселю Сергія Шрама влучила ракета. Маму та двох племінників правоохоронець вивіз за місто – їм не було де жити.

З його слів, просив керівників допомогти йому повернутися назад:

"Мені сказали: повертайся сам, як хочеш. Перепливай. Отак мені сказали. Пливи".

Сергій Шрам
Сергій Шрам. ФОТО: Суспільне Чернігів

За три дні таки повернувся, про звільнення дізнався дорогою додому.

Поліцейські, яких звільнили з роботи 21 березня, вийшли під ГУНП – отримати пояснення і поговорити з керівником поліції області – Володимиром Нідзельським.

"Керівнику я довів, що ви тут. Він до вас спускатись не буде. Не можу вам відповісти, я не знаю причини, чому не буде спускатися", – сказав начальник кадрового забезпечення поліції області Ігор Папченко.

Як він сказав, звільнили поліцейських через те, що не прибули на стройовий огляд. Поліцейські ж кажуть, їх про це не повідомили.

За словами Папченка, було службове розслідування й дисциплінарний наказ.

Ігор Папченко
Ігор Папченко. ФОТО: Суспільне Чернігів

А колишні працівники обурені тим, що їх звільнили, не дочекавшись пояснень на свій захист:

"Коли складалась комісія – повинні були людей викликати надати якісь пояснення на свій захист. Службове розслідування може тривати місяць, а то й два. А воно пройшло за один день".

Трудові книжки і військові квитки чоловікам також не видали, бо військові справи евакуювали, як сказав Папченко, з міркувань безпеки.

Потім звільнені пішли до облдержадміністрації – Нідзельський, як їм повідомив Папченко, поїхав на нараду до голови військової адміністрації.

В’ячеслав Чаус сказав, такої зустрічі не було.

Біля облдержадміністрації
Біля облдержадміністрації. ФОТО: Суспільне Чернігів

Пізніше управління кадрового забезпечення надало Суспільному коментар. Підтвердило звільнення понад 150 співробітників різних підрозділів.

Цитата: Серед основних причин звільнення – самовільне залишення місця дислокації, категорична відмова виконувати посадові обов’язки та захищати Батьківщину. Також з початком ворожого вторгнення чимало поліцейських написали рапорти на звільнення за власним бажанням. Ці рапорти були задоволені. Щодо співробітників, які під час російської окупації перебували на тимчасово непідконтрольній території, підрозділ внутрішньої безпеки наразі проводить службові розслідування. Якщо в результаті буде з’ясовано, що такі співробітники не заплямували себе співпрацею з окупантами, вони в подальшому можуть бути поновлені на посадах у поліції.

В коментарі йдеться, що керівництво поліції забезпечили організовану евакуацію родин поліцейських. Тому звільнили тих, хто робив це самостійно і не повернувся на робоче місце. Учасники мітингу сказали Суспільному, що про організовану евакуацію їх не інформували.

Детальніше у відео:

Читайте також:

"Сподіваюся, цього не відбудеться": Чаус про загрозу відновлення наступу росіян на Чернігівщину

На початок