У Чернігові зафіксували понад 20 злочинів проти культурної спадщини з боку російських окупантів. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко після візиту до Чернігова.
За його словами, Чернігівський «Дитинець» та центральна частина міста також піддались обстрілам російської армії. Територія, на якій знаходиться Спасо-Преображенський собор XI століття, Катерининська церква XVIII століття, Борисоглібський собор XII століття. Постраждав і Єлецький Успенський монастир XI століття.
«Все через те, що російські окупаційні війська бомбили останній вихід з Чернігова. Бомбили по цивільному населенню, позбавляючи їх будь-якого шансу на зелений коридор. портрет нечисті варто змальовувати саме з російських солдат, бо вони абсолютне зло».
Олександр Ткаченко також зазначив, що вся Україна має бути вдячна Чернігівській, Харківській та Сумській областям за те, що стояли до кінця, жертвуючи собою.
Нагадаємо, 27 лютого близько 18 години російські війська з артилерії обстріляти обласний молодіжний центр (колишній кінотеатр ім. Щорса). В результаті обстрілу будівлю було частково зруйновано. 11 березня обстрілів зазнав будинок Музею Українських старожитностей Василя Тарновського. За повідомленням Сергія Лаєвського, директора Чернігівського історичного музею, будинок пережив обстріли більшовиками у 1918 та 1919 роках. Вцілів у Другу світову війну під бомбами німецьких нацистів. 30 березня, у Чернігові росіяни обстріляли обласну універсальну бібліотеку імені Короленка, що розташована у центрі міста. В будівлі розбитий дах, вибиті шибки і є тріщини на стінах.
Читайте також:
У Чернігові збудують новий автомобільний міст, а невеликі відновлять, – Кирило Тимошенко