Росіяни поцілили в підприємство у Чернігові. Є витік аміаку, але в межах допустимої норми

Росіяни поцілили в підприємство у Чернігові. Є витік аміаку, але в межах допустимої норми

Росіяни поцілили в підприємство у Чернігові. Є витік аміаку, але в межах допустимої норми
. ФОТО: очевидця

Сьогодні, 23 березня, ввечері росіяни обстріляли з артилерії одне з харчових підприємств у Чернігові. Стався витік аміаку, але його концентрація в межах допустимої норми. Про це Суспільному повідомив голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

"О 18.50 внаслідок потрапляння снаряду в машинну залу сталося пошкодження магістрального аміакопроводу та осколкове пошкодження однієї ємності. Станом на 20.10 підрозділи ДСНС обстежували ємності та запірну арматуру. Концентрація випарів аміаку в межах допустимої норми.Триває пожежа на складі готової продукції та тари. Тривають рятувальні роботи.Обстріли міста тривають. Подальші ураження підприємства потенційно можуть призвести до витоку аміаку", - сказав Чаус.

Попередньо загиблих і травмованих внаслідок обстрілу немає.

Нагадуємо! Аміак – легший за повітря, тому швидко піднімається вгору. Це безбарвний газ з різким запахом, схожим на запах нашатирного спирту.

Правила поведінки в умовах викиду (виливу) аміаку:

  • виходити із зараженого району необхідно перпендикулярно до напрямку вітру;
  • якщо немає можливості вийти з району зараження, необхідно укритися в укриттях, підвалах, нижніх поверхах. У помешканні чи укритті слід загерметизувати вікна, двері, вентиляцію (бажано тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту чи води);
  • в квартирі (будинку) бажано пройти до ванної кімнати та включити душ на мілке розпилення (вода поглинає аміак із повітря), вентиляцію не вмикати (витягує чисте повітря та затягує забруднене);
  • якщо відчуваєте запах аміаку — дихати через зволожену марлеву пов’язку (бажано змочити 5% розчином оцтової або лимонної кислоти).

Читайте також:

У Чернігові ворог починає застосовувати тактику Маріуполя, - Арестович

На початок