"В музеї я перебуваю 24/7", - директор обласного історичного музею

"В музеї я перебуваю 24/7", - директор обласного історичного музею

"В музеї я перебуваю 24/7", - директор обласного історичного музею
. ФОТО: Суспільне Чернігів

"В музеї я перебуваю 24/7". Так Суспільному у Чернігові повідомив директор обласного історичного музею ім. Тарновського Сергій Лаєвський. Він розповів, що ситуація у них відносно спокійна, експонати збережені і під охороною.

Як він повідомляв раніше, було побито кілька вікон, але працівники їх затулили. Натомість, за його словами, постраждав один музей-філія. Мова про Військово-історичний музей Чернігова:

"Він перебуває під охороною, але там немає ані зв'язку, ані багато іншого, що мало б бути".

Щодо інших музеїв області, пан Лаєвський додав, що Садиба Лизогубів у Седневі ціла, пошкоджений лише паркан. Також він сподівається, що вцілів і обласний музейно-меморіальний комплекс партизанської слави «Лісоград», що на Сновщині, адже знаходиться в стороні, проте, з комплексом немає зв'язку.

Нагадаємо, що 6-го березня- під час вечірнього обстрілу, ушкоджень зазнала будівля  обласного художнього музею імені Галагана. Тоді директор обласного художнього музею імені Галагана Юрій Ткач повідомив Суспільному, що вибухом була сильно побита стіна, але вона встояла. В кабінетах побило меблі та техніку, дуже серйозно пошкоджені близько 20 вікон. Побиті зали: підлога,  стеля, стіни, попадали світильники тощо. Працівники музею усунули наслідки обстрілу своїми силами:  закрили вікна залів з картинами від доступу повітря, атмосферного впливу та мародерів.

Також того дня зачепило і музей Михайла Коцюбинського, а саме меморіальний будинок, який вистояв дві Світові війни. Як тоді повідомила заступниця директора музею-заповідника М. Коцюбинського Наталя Коцюбинська, осколками наскрізь пробило доволі товсті стіни, вікна, віконниці, деякі меблі, але, на щастя пошкодження не критичні.

На початок