Перейти до основного змісту
Чернігівський медичний центр сучасної онкології нині не приймає пацієнтів

Чернігівський медичний центр сучасної онкології нині не приймає пацієнтів

Чернігівський медичний центр сучасної онкології нині не приймає пацієнтів
. ФОТО: Суспільне

Чернігівський медичний центр сучасної онкології нині не приймає пацієнтів. Тут залишилися лікуватися 49 післяопераційних та паліативних хворих – це люди, яким необхідний постійний догляд. Виконувач обов’язків генерального директора онкоцентру Олександр Заїка розповів: пацієнти перебувають в радіологічному відділені.

"Вибуховою хвилею було пошкоджено приміщення, деякі вікна в операційному блоці та на поверхах хірургічного корпусу. Ми їх позакривали картонками, матрацами. Також внаслідок вибухової хвилі виникають пориви системи водопостачання, тому ми змушені були перекрити водопостачання в хірургічному – великому цьому корпусі", – каже Олександр Заїка.

Усім пацієнтам, які перебувають в центрі, надається необхідне лікування та харчування, з ними працюють чергові лікарі та медсестри.

Хірурги, анестезіологи, операційні сестри нині працюють в обласній лікарні та військовому госпіталі. Також до госпіталю доставили деяку хірургічну апаратуру для допомоги пораненим.

Онкологічних хворих, які перебувають вдома, лікарі консультують телефоном. На сторінці центру у Фейсбуці розміщено номер інформаційної лінії, номери керівництва та лікарів медзакладу. Лікують тими препаратами, які не викликають складних токсичних проявів, адже, за словами Олександра Заїки, в домашніх умовах не можна проводити хіміотерапію.

"Для цього потрібен контроль крові, потрібні лабораторії. Хіміотерапія – це тільки в умовах спеціалізованого закладу з досвідченими лікарями й медсестрами. Але ліки, які не потребують вузького контролю – гормональна терапія, таргетна терапія – ми видаємо хворим, які приїжджають, або їхнім родичам. По області передаємо через волонтерів".

Олександр Заїка каже: люди можуть звертатися до медичних закладів в регіонах, де немає бойових дій, нині багато хворих вже лікуються в Тернополі та Івано-Франківську.

"Тим хворим, які чекають на операцію, ми маршрут розробляємо до тих закладів, де немає активних бойових дій, починаючи з Черкас. У нас поки що вимкнено струм у лінійного прискорювача, не використовується апарат для променевої терапії. Як тільки активна фаза якась пройде, ми зможемо відремонтувати корпус і відкрити операційні", – сказав Олександр Заїка.

Читайте також:

Двом оборонцям Чернігова присвоїли звання "Герой України"

Топ дня

Вибір редакції

На початок