Перейти до основного змісту
Керівники інтернатів Чернігівщини розповіли про життя під обстрілами

Керівники інтернатів Чернігівщини розповіли про життя під обстрілами

Керівники інтернатів Чернігівщини розповіли про життя під обстрілами
. ФОТО: КЗ "Чернігівський НРЦ". Вебсайт закладу

Вночі тримають під рукою верхній одяг та взуття, переховуються у підвалах під час повітряних тривог, дехто мусив евакуювати підопічних у безпечніші місця. Суспільне з'ясовувало, як інтернатні заклади Чернігівщини працюють в умовах бойових дій.

Прилуцький обласний будинок дитини "Надія"

Під час повітряної тривоги діти та працівники спускаються до підвального приміщення, розповіла генеральна директорка Прилуцького обласного будинку дитини "Надія" Надія Ющенко. Там виховуються діти до шести років (з інвалідністю – до семи). З її слів, заклад забезпеченій всім необхідним на кілька місяців вперед. На сьогодні там перебуває 75 дітей. Одну дитину, яка перебувала в лікарні «Охматдит» на гемодіалізі, евакуювали до Італії.

За словами Надії Ющенко, продумують, як евакуювати інших дітей:

"Поки обстановка більш-менш стабільна, поки ми тримаємося. Сподіваємося, що нам не доведеться цього робити. Але не знаємо, як буде в майбутньому. Ми готуємося до цього, готуємося потроху, раптом виникне така ситуація. Бо це ж не просто евакуювати 75 дітей – з них 23 з інвалідністю і 12 діток віком до одного року".

Черешенська спеціалізована школа-інтернат

У Черешенській спеціалізованій школі-інтернаті перебуває 39 дітей, каже його директорка Олена Лагошна. За її словами, нині заклад працює так само, як і в мирний час, поки все спокійно. Інтернат забезпечений продуктами –допомагають і підприємці й просто небайдужі люди.

"Є місце, де ховатися під час тривоги, кожного вечора діти біля ліжечка обов’язково кладуть курточку й взуття. Все готове, і медикаменти, для того, щоб діти були в безпеці певний час, якщо буде тривога. Питання евакуації поки навіть не стоїть", – каже Олена Лагошна.

Центри соціально-психологічної реабілітації дітей

В області три центри соціально-психологічної реабілітації дітей (в Ніжині, Чернігові та Хмільниці Чернігівського району). Як розповіла Суспільному начальниця Служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Зеленько, ці центри (загалом 60 дітей) вже евакуювали зі своїх приміщень. Куди саме – не розголошується з метою безпеки.

Усі будинки-інтернати, підпорядковані Департаменту соціального захисту населення ОДА, на сьогодні працюють. Це Чернігівський та Козелецький геріатричні інтернати, а також Городнянський, Понорницький, Червонинський, Орлівський, Любецький, Замглайський психоневрологічний інтернат та Ніжинський дитячий будинок-інтернат.

За словами директорки Департаменту Валентини Лугової, в закладах тепло, є світло, продукти харчування, проте доводиться економити. Поки тримаються на заздалегідь зроблених запасах та власних підсобних господарствах. Хліб та булочки печуть самі.

З Обласного центру соціально-психологічної допомоги, який розташовано в Чернігові, мам з дітьми вдалося евакуювати до Рівного. Що ж до евакуації підопічних інтернатів, Валентина Лугова каже так:

"Нема в нас "зеленого коридору". І якщо у нас чернігівський інтернат на 450 осіб, із них більша половина – лежачі, то їх в автобус не посадиш і не повезеш. Виживаємо в тій ситуації, яка є. Важко, але ми не полишаємо надії, що скоро буде перемога, і все стане на свої місця".

Читайте також:

4 загиблих, 3 поранених: обласний прокурор розповів, що відомо про обстріл цивільних під Черніговом

Топ дня

Вибір редакції

На початок