Чернігівські програмісти розробили сервіс доставки допомоги «Вкрай»

Чернігівські програмісти розробили сервіс доставки допомоги «Вкрай»

Чернігівські програмісти розробили сервіс доставки допомоги «Вкрай»
. ФОТО: РБК

«Вкрай» - це сервіс доставки допомоги людям вкрай необхідний для них речей. Це ліки, їжа, продукти дитячого харчування і речей першої необхідності для життя в умовах війни.

Розробляти сервіс програмісти розпочали з перших днів, як з’явилася потреба в допомозі і комунікації волонтерської допомоги в Чернігові, розповів Суспільному Ярослав Циганенко співзасновник компаній «Dots Platform» і «Mister.Am»:

«Це була потреба. Ми вирішили об’єднати всіх волонтерів в одну систему, щоб працювати ефективніше. Ми розробили телеграм-бот vkrai_bot. Кожна людина зможе зайти в нього і пройти 3 кроки. Вказати треба свій номер телефону, те що їй потрібно і залишити адресу. Далі вся ця інформація потрапляє в нашу систему».

В системі є оператори, які працюють. Їх програмісти знайшли в Західній Україні. Через те, що вони мають безперебійний доступ до інтернету. Ці люди погодились працювати на волонтерських засадах. Саме через них будуть проходити всі замовлення.

«Очевидно, що замовлень буде набагато більше ніж волонтерів, тому ми будемо вимушені фільтрувати за пріоритетністю. Ми сфокусуємо наших волонтерів на вкрай необхідних речах, які необхідно доставити людям», - сказав Ярослав Циганенко.

До системи програмісти приєднають волонтерів, але перед цим вони пройдуть верифікацію. Щоб стати волонтером сервісу «Вкрай» треба надіслати дані паспорту, селфі з паспортом і номер телефону. Після цього волонтер отримає особистий пароль до системи. В спеціальному додатку волонтер вказує райони в яких може надати свою допомогу.

«Волонтер бере замовлення найближчих до нього районів аби він міг туди дістатися. В системі відзначається статус кожного замовлення, його час, доставка і хто з волонтерів його взяв на виконання. Ми не пропустимо таким чином жодного важливого замовлення».

Зараз сервіс «Вкрай» активно шукає волонтерів. Зареєструвалися вже понад 10 людей. Всіх хто має можливість допомагати запрошують долучитися до системи і разом виконувати вкрай важливі замовлення чернігівців.

Наразі сервіс працює виключно в Чернігові, але в планах запустити його і в інших містах України.

Читайте також:

Російські війська завдали ракетний удар по багатоповерховому житловому масиву у центрі Чернігова

На початок