Будинки найчастіше горять через порушення правил використання печей та електрообладнання. Типові причини пожеж за підсумками останній двох місяців назвав речник управління ДСНС в області Олександр Івченко. За цей час на Чернігівщині сталося 338 пожеж, 19 людей загинули, шестеро травмувалися. Одна з останніх пожеж, де загинули люди, сталася 8 грудня у селі Надинівка Кіптівської громади, розповів заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України в області Олександр Бобро.
"Внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі загинули двоє людей 1942 року народження. Найбільша кількість пожеж із загибеллю людей на них реєструється у холодну пору року, коли громадяни інтенсивно використовують печі, обігрівачі та електрообладнання".
Аби запобігти пожежам, рятувальники проводять профілактичні рейди: обходять будинки у приватних секторах, спілкуються з людьми, роздають інформаційні картки та перевіряють чи дотримуються правил пожежної безпеки. Рятувальники обходили будинки у приватному секторі в районі вулиці Героїв Чорнобиля у Чернігові. Чернігівка Ніна Манойло каже, вони з чоловіком дотримуються всіх правил безпеки.
"Ми весь час вдома. Коли вдома, то топимо. Якщо нема – то ні. Не можна затопити і лягати спати, бо можна вчадіти. Прочищати димоходи треба. Ми восени почистили все, всі колодці, все перечистили. На рік у нас гарантія, що будемо топити. Весь час дивимося новини. Чоловік каже, мовляв, що ж це таке, як зима почалася, так люди і горять. Шкода, звичайно, що залишаються на зиму без житла, без усього", – говорить чернігівка Ніна Манойло.
Такі профілактичні рейди ДСНС-ники проводять із жовтня по березень декілька разів на тиждень. У цей період неправильна експлуатація приладів опалення стає найчастішою причиною пожеж, розповів провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Чернігівського районного управління ДСНС України в області Євген Сердюк.
"Люди забувають чистити димоходи, обслуговувати правильно свої печі. У кого є дров’яні котли, їх також потрібно обслуговувати, люди про це забувають або з власної недбалості не роблять. І це призводить до пожеж. Найголовнішим недоліком є те, що на печах, на газових котлах люди сушать речі. Вони або натягують мотузки і сушать речі, або на сам котел. Це може призвести до займання цих речей і через це може виникнути пожежа. Це на власній відповідальності самих жителів, адже це їхні приватні будинки. Ну і можна сказати, що цими рейдами ми і контролюємо, і проводимо з ними профілактичні бесіди".
Читайте також:
Забої та переломи: у Чернігові за останні два дні понад 70 людей звернулися до травмпункту