1 мільйон гривень на компенсацію: чому їх не можуть виділити постраждалим біля Ічні?

1 мільйон гривень на компенсацію: чому їх не можуть виділити постраждалим біля Ічні?

1 мільйон гривень на компенсацію: чому їх не можуть виділити постраждалим біля Ічні?
. ФОТО: Суспільне Чернігів

1 мільйон гривень на компенсацію постраждалим від вибуху складів з боєприпасами біля Ічні з обласного бюджету не виділятимуть. Депутати проголосували за рішення, яке неможливо виконати, сказав директор департаменту фінансів ОДА Валерій Дудко.

"Я тоді не працював, мотиви цього рішення мені не відомі. Я написав доповідну записку про те що, на жаль, правового механізму виділення грошей з обласного бюджету на рівень територіальної громади по цьому питанні не існує".

Нагадаємо, 2021 року депутати на сесії обласної ради ухвалили виділити з резервного фонду один мільйон гривень на компенсацію збитків від вибухів.

"Як ви розумієте, відбулося ЧП, резервний фонд 2021 року чи 2020 уже відношення до цього не має. На даний час, рішення обласної ради, яке приймалося, воно не може бути виконане в правовому полі, тому що ми не маємо, що делегувати територіальній громаді і, відповідним чином, направити якісь гроші. У нас немає такої програми в обласному бюджеті, а у них є. І, тому, рішення було прийнято, але виконати його неможливо", — розказав Дудко.

Заступниця міського голови Ічні Лариса Мілова тоді сказала Суспільному, що вирішать, як грошима розпорядитися, коли громада їх отримає. Вихід із ситуації, вважає Валерій Дудко, домогтися субвенції з державного бюджету, яка компенсує постраждалим завдані збитки.

Нагадаємо, вибух на складах з боєприпасами поблизу Ічні стався у 2018 році. 19 будинків зруйнувалося, 57 визнали частково пошкодженими. Ніхто з людей тоді не травмувався.

Деталі — у нашому відео:

Читайте також:

Облрада виділила 1 мільйон на компенсації постраждалим від вибуху складів біля Ічні

На початок