У Чернігові відклали підняття тарифів на опалення

У Чернігові відклали підняття тарифів на опалення

У Чернігові відклали підняття тарифів на опалення
. ФОТО: РБК

У Чернігові поки що відклали підняття тарифів на опалення для населення. Таке рішення 1 листопада ухвалили на позачерговому засіданні виконкому міськради.

«Я хотів би поки що відтермінувати це питання, щоб мати діалог з урядом, почути їх позицію. Як уряд бачить вихід з цього», – повідомив міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

За його словами, потрібно взяти кілька днів для додаткового вивчення ситуації.

Окремим рішенням виконком підвищив тарифи для бюджетних установ.

Нагадаємо, 29 жовтня на засіданні робочої групи у міськраді погодили проект з підвищення тарифів на опалення в Чернігові, який розглядатиме виконком.

Вартість тепла для абонентів «Облтеплокомуенерго» може зрости на 37 %, а для ТЕЦ – на 7%. Головна причина підвищення тарифів — ріст ціни на газ.

29 жовтня Президент Володимир Зеленський, під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад в Одесі, сказав, що якщо міський голова Чернігова не зможе впоратися з тарифним питанням самостійно, до його розв'язання долучатиметься центральна влада.

Як повідомлялося раніше, в понеділок, 1 листопада, Владислав Атрошенко має зустрітися з секретарем РНБО Олексієм Даніловим, аби вирішити яким чином компенсувати місту тарифи на тепло.

30 вересня,Владислав Атрошенко не підписав меморандум між «НАК «Нафтогаз» та головами громад щодо тарифів на тепло. Згідно з ним, місцева влада мала не підвищувати тарифи до кінця опалювального сезону. Покривати різницю мали з бюджету громад, яким в якості компенсації Кабмін запропонував залишити додаткові 4 відсотки податку на доходи фізосіб та понад 13 відсотків акцизу з пального. Як розповів Владислав Атрошенко, він не підписав цей меморандум, бо платники місцевих податків сплачують їх для того, щоб місцева влада забезпечила харчування дітей в школах та садочках, розвиток інфраструктури, громадський транспорт, якісні медичні послуги.

Читайте також:

Підняття тарифів на тепло у Чернігові: Атрошенко зустрінеться з Даніловим

На початок