Перейти до основного змісту
Зловживання службовим становищем: екскерівнику Чернігівського онкоцентру повідомили про підозру

Зловживання службовим становищем: екскерівнику Чернігівського онкоцентру повідомили про підозру

Зловживання службовим становищем: екскерівнику Чернігівського онкоцентру повідомили про підозру
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Екскерівника Чернігівського центру сучасної онкології Юрія Шеня підозрюють у зловживанні службовим становищем. Про це стало відомо Суспільному із власних джерел у правоохоронних органах. 21 вересня 2021 року прокуратура області повідомила йому про підозру заочно.

Його підозрюють у тому, що торік він замовляв консультаційні послуги з питань комерційної діяльності та управління у приватного підприємця, хоча у структурі онкоцентру мав власний планово-економічний відділ, який і мав виконувати ці завдання. Цим завдав понад 130 тисяч гривень збитків, розповів прокурор відділу обласної прокуратури Олександр Довгошей.

«В структурі, в штатному розписі даного лікувального закладу наявний власний відділ, наділений такими ж повноваженнями і функціями, які надавались ФОПом, тобто фактично лікувальний заклад міг власними силами, їхні штатні працівники могли виконувати ці роботи без зайвого витрачання коштів лікувального закладу»
Олександр Довгошей
Олександр Довгошей. ФОТО: Суспільне Чернігів

В кінці серпня Юрій Шень написав заяву про звільнення з посади та повернувся до роботи завідувача гінекологічного відділення. Виконує обов’язки гендиректора центру онкології Олександр Заїка. З його слів Юрій Шень наразі перебуває у відпустці. Отримання повідомлення про підозру він не коментує.

В рамках розслідування прокуратура перевіряла, серед іншого, результати фінансового аудиту, оприлюдненого на сайті Держаудитслужби від 7 липня 2021 року. Нині через відкриття кримінального провадження він недоступний. Суспільне отримало матеріали від депутатки Чернігівської міської ради Марини Рейко, яка завантажила звіт одразу після публікації. Згідно з документом, у лікарні працював планово-економічний відділ з п'яти працівників. Щомісяця на їхні зарплати витрачали близько 37 тисяч гривень. Паралельно ті ж самі послуги замовляли у приватного підприємця за майже 19 тисяч на місяць. Протягом 7 місяців 2020 року ФОП отримав – понад 130 тисяч гривень від лікарні. Нинішній керівник закладу Олександр Заїка, консультаціями приватних осіб зараз не користуються.

«Не можу це коментувати. У мене є відділ, він працює. Можливо… я не можу це коментувати… На теперішній час ніяких відносин, жодних консультативних економічних послуг нам ніхто не надає, ми працюємо своїм відділом»
Олександр Заїка
Олександр Заїка. ФОТО: Суспільне Чернігів

Загалом у звіті Держаудитслужби описані п'ять фактів за минулий рік, коли онкоцентр мав додаткові витрати на загальну суму 1 млн 390 тисяч гривень. Так, за схожою схемою онкоцентр заплатив понад 377 тисяч гривень приватній компанії «Візіотек» за обслуговування комп’ютерної техніки, маючи при цьому три штатних інженера-програміста. Крім того, з лікарні звільняли штатних столярів та електриків, натомість замовляючи послуги у приватних підприємців. На суми 75 і 137 тисяч гривень відповідно. В той самий час онкоцентр відмовився обслуговувати власну пральню, звільнивши людей, та здав приміщення в оренду приватній компанії. В результаті витратив на прання вдвічі більше грошей. Замість 243 тисяч за 10 місяців — 490. Ми намагалися отримати коментар Юрія Шеня щодо підозри. За його номером телефону слухавку взяла жінка. Вона не представилася

«По-перше, йому ще нічого не вручили. По-друге, він зараз у законній відпустці, а вже у понеділок буде на роботі. Ми зараз не в Україні, пробачте».

За словами заступниці голови НСЗУ Тетяни Бойко, на початок року онкологічний центр у Чернігові був законтрактований на загальну суму у 160 мільйонів гривень. Ці гроші лікарня мала б витрачати в першу чергу на пацієнтів та заробітні плати. Чернігівський центр цей принцип порушував.

«Біля 87% коштів, які онкоцентр отримує від НСЗУ, йде на покриття цих капітальних видатків. Так не має бути, тому що дуже мало залишається на пацієнтів і лікарів. У нас, дійсно, є скарги на цей онкоцентр. Більшість із них стосуються того, що з людей беруть гроші за КТ. КТ входить в ті пакети, за які НСЗУ сплачує. Це не може бути послугою платною для пацієнта».
Тетяна Бойко
Тетяна Бойко. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами Тетяни Бойко, в разі, якщо буде доведено, що лікарня порушувала вимоги контракту з НСЗУ, договір із такою установою може бути розірваний.

Деталі — у сюжеті:

Читайте також:

«Відсутній склад правопорушення»: у справі Тарнавського закрили провадження

Топ дня

Вибір редакції

На початок