У справі Олександра Тарнавського про адміністративне правопорушення закрили провадження. Так 16 вересня постановив Новозаводський районний суд міста Чернігова. Ще раніше, 6 вересня, в рамках досудового розслідування справи, закрили й кримінальне провадження. Про це в коментарі Суспільному розказала адвокатка Тарнавського Катерина Кулініч.
«В діях Олександра Тарнавського відсутній склад кримінального та/або адміністративного правопорушення», - сказала Катерина Кулініч.
Нагадаємо, Олександра Тарнавського судили за статтею «дрібне хуліганство», – це адміністративне правопорушення. Максимальне покарання – 15 діб адміністративного арешту. Йому закидали нецензурні написи на парканах міста, які з’явилися в кількох мікрорайонах міста 13 серпня 2021 року.
«Мені інкримінують написання графіті «Зеля х*йло», через зірочку, зазначу, що там цього образливого слова не було. І у них же в постанові було написано, що це образа президента. Як на мене, Зеля це може бути і Зеляєв, Зелінський, хто завгодно може бути», – так тоді прокоментував ситуацію Тарнавський.
Спершу відкрили провадження у кримінальному правопорушенні, – за образу президента. Але 6 вересня дізнавач своєю постановою закрив його. Це відбулося в рамках досудового розслідування справи. І одним із пунктів постанови йшлося про «виділення матеріалів справи щодо притягнення до адміністративного правопорушення».
Суд мав відбутися 14 вересня, його відклали до 16, щоб допитати свідків. Того ж дня Тарнавського виправдали.
Як сказала Катерина Кулініч, під час слідства з боку поліцейських були порушення.
«Йому (Олександру Тарнавському, – ред.) відмовили в ознайомленні з матеріалами доказової бази. Тобто, відмовились пояснити, чому саме його притягують до відповідальності. Сказали «дізнаєтесь і суді». Він ознайомився з матеріалами за годину до судового засідання. У матеріалах справи були відсутні фото й матеріальні докази того, що саме Тарнавський вчинив правопорушення. Власне, будь-які докази, окрім свідчень поліцейських».
Також, за її словами, були помилки і в тексті протоколу, і в процедурі його складання, неналежним чином були завірені документи. А ще, каже Катерина Кулініч, відео затримання Тарнавського, яке виклала поліція, підписали як «притягнули до відповідальності». Хоча зробити це може суд, а не поліція.
«Це завдало удару моїй репутації. Багато ЗМІ, та і просто людей, поширювали цю інформацію як таку, що це я і малював. Бо так написали в поліції. І люди дійсно так думали! І це мене обурює», – сказав у коментарі Суспільному Олександр Тарнавський.
За його словами, на відео було зрозуміло, що то саме він – було погано замилене обличчя, було видно татуювання.
«Тобто, поліція сама написала, що особливі ознаки – татуювання. І тут ми бачимо на відео татуювання», - каже Тарнавський.
Саму справу вважає помстою поліцейських за те, що представники «Нацкорпусу» написали шість заяв до ДБР. Сталося це після обшуку їхнього автобусу, що прямував на акцію протесту під Офіс президента, який, за словами Олександра Тарнавського, поліцейські проводили із порушеннями законодавства.
У зв’язку з цим, каже, допускав, що «суд піде на угоду владі» й був налаштований подавати апеляцію.
У поліції не прокоментували закиди Тарнавського на їхню адресу про помсту. Суспільне надіслало інформаційний запит для роз’яснень. Ми опублікуємо відповідь, як тільки її отримаємо.