В Чернігові підприємцям почали виписувати приписи за порушення вимог дизайн-коду

В Чернігові підприємцям почали виписувати приписи за порушення вимог дизайн-коду

В Чернігові підприємцям почали виписувати приписи за порушення вимог дизайн-коду
. фото: Суспільне Чернігів

У Чернігові за день працівники мунварти склали близько 40 протоколів на підприємців за рекламні вивіски, які не відповідають дизайн-коду міста. Його виконком міськради затвердив торік у вересні. Керуючись дизайн-кодом, власники магазинів та бізнесу мали за рік змінити свої вивіски та зовнішнє оформлення фасадів. Вони, зі слів секретаря міськради Олександра Ломаки, мають бути однотипними та без яскравих кольорів.

«Це був рік локдауну, рік втрат для бізнесу, вивіска все таки може коштувати декілька десятків тисяч, як мінімум декілька тисяч гривень. Тому ми дали рік, щоб усі спокійно підготувалися і могли це зробити в нормальному плановому режимі», – говорить секретар міської ради Олександр Ломако.

Розпочати зміну вивісок мають з центру міста. 3 вересня муніципальна варта разом із представниками управління архітектури міської ради провели спільні рейди. Порушникам дизайн-коду загрожує штраф – від 340 до 1360 гривень.

В Чернігові підприємців почали штрафувати за порушення вимог дизайн-коду
В Чернігові підприємців почали штрафувати за порушення вимог дизайн-коду. фото: Суспільне Чернігів

Муніципальна варта склала протокол за відсутність паспорту фасаду магазину, який повинен мати кожний підприємець на своє приміщення. Згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради від 2 вересня 2020 року, усі рекламні вивіски та фасади магазинів мають відповідати дизайн-коду Чернігова – без яскравих вивісок, що не вписуються в архітектуру міста. На переоформлення магазинів дали рік.

«Якщо паспорту фасаду немає, або він є, але старого зразку, який не переробили, – хлопці виписують припис на демонтаж незаконно встановлених рекламних конструкцій. На день, або на два всього. Все залежить від складності конструкції», – пояснює начальник відділу з контролю за благоустроєм КП «Муніципальна варта» Юрій Воробей.

За словами архітектора Ярослава Задорожного, запровадження єдиної концепції вигляду реклами – правильне рішення.

«Я ставлюсь дуже позитивно. Ми були в групі, яка розробляла, започаткувала цей дизайн-код. Започаткувала базові основи. Вивчала досвід тих, хто вже зробив його до нас – це був Львів, деякі потуги були в Києві, але там їхня корупція не дала це довести до кінця. Я дуже радий, що нарешті це доходить до імплементації. Тому що, поважати візуальну культуру і покращувати наше місто – це дуже гарний тренд, який зробить наше місто дуже привабливим. Це європейський, я би сказав світовий стандарт», – говорить архітектор Ярослав Задорожний.

Тетяна Ярошевська торгує у центрі Чернігова більше 20 років. 3 вересня до неї прийшли представники муніципальної варти. Про дизайн-код міста вона почула вперше.

«Ні, я не чула. Мені присилали рік назад такий лист, но бачите нічого не зробила», – говорить підприємниця Тетяна Ярошевська.

Також Тетяна каже, будуть знімати рекламу самі, аби уникнути штрафу. Якщо підприємець не демонтував самотужки рекламні вивіски, на нього можуть скласти адміністративний протокол та накласти штраф у розмірі від 340 гривень до 1360 гривень. Потім, за рішенням виконкому, комунальники за кошт міста демонтують рекламу. Після цього підприємець має відшкодувати місту ці гроші. Наразі, працівники мунварти планують навести лад у центрі міста, потім у віддалених районах.

Читайте також:

Реакція на спеку: у «Зеленбуді» пояснили, чому на Ремісничій у Чернігові пожовкли граби

На початок