У Чернігові представили фільм про сільських жінок з Чернігівщини від режисерки з Кракова

У Чернігові представили фільм про сільських жінок з Чернігівщини від режисерки з Кракова

У Чернігові представили фільм про сільських жінок з Чернігівщини від режисерки з Кракова
. оригінал

Фільм про сільських жінок з Чернігівщини зняла Аліна Добошевська з Кракова. У ньому героїні розповідають про своє воєнне та повоєнне дитинство, колгоспну працю, життєві труднощі та радощі.

Фрагмент фільму «Вдовині села Чернігівщини»: «Як почала у школу ходити, ні за що було ні зошитів, ні підручників купити. Мене вчителька попитає – я кажу, я не написала, бо нема паперу. Ще війна не скінчилась. Я вибігала з класу і чекала вчительку, щоб сказати – я тобі на піску напишу. Була така біднота, ні у що було вдягнутися, то ми босі ходили танцювати до клубу».

Ідея фільму «Вдовині села Чернігівщини» народилась під час спільного проекту польської фундації «Добра воля» та громадської організації «Жіноча громада Чернігівщини». Його учасниці підтримували жінок у селах, в яких є складнощі із наданням медичної допомоги.

«Коли ми почали ходити по цих селах, то побачили, що переважна більшість мешканців – це жінки похилого віку, які все життя пропрацювали, а зараз лишилися в цих депресивних селах. Дуже доброзичливі, щедрі, щирі – не лише накривають стіл, гостинно приймають в хаті, а й відкривають душу. Я була в Женеві в жовтні минулого року – фрагменти фільму показувала, і бачила сльози на очах», - розповідає Людмила Дудко.

Фрагмент фільму «Вдовині села Чернігівщини»: «На війну побрали, побили – ні за кого було заміж виходити. Умовляли, щоб ішла за нього заміж. Кажу – війна, війна, що ти наробила? Ти змусила любити, кого я ненавиділа. Але треба було йти, бо дівкам обов’язково треба було заміж іти».

«Всі ці жінки – вони особистості. Навіть і у тих, які не закінчили шкіл чи просто працювали фізично все життя – але це така мудрість і така сила неймовірна», - каже авторка фільму Аліна Добошевська.

У фільмі – спогади 19 жінок із 3 сіл – Шестовиці, Жеведі і Жидиничів. Нині Аліна Добошевська перекладає його польською мовою.

На початок