100 тисяч гривень має виплати «Чернігівобленерго» Олександру Зяліці через незаконне відключення

100 тисяч гривень має виплати «Чернігівобленерго» Олександру Зяліці через незаконне відключення

100 тисяч гривень має виплати «Чернігівобленерго» Олександру Зяліці через незаконне відключення
. оригінал

Касаційну скаргу на рішення у справі Олександра Зяліка подало «Чернігівобленерго» до Верховного Суду. Як сказала заступниця директора з правової роботи підприємства Катерина Шарай, вони не згодні з тим, що мають виплатити чоловіку 100 тисяч гривень компенсації моральної шкоди. Таке рішення виніс Чернігівський апеляційний суд у січні цього року. Олександр Зялік почав судитися з «Чернігівобленерго» через те, що вони відключили електроенергію. Світла в його будинку у селі Ніжинське не було більше року. Увесь цей час, каже Олександр Зялік, він не міг працювати.

«Просто люди з «Обленерго» приїхали, перерізали дріт і поїхали», - згадує Олександр Зялік.

Так інженер-програміст Олександр Зялік згадує липень 2018-го. Тоді «Чернігівобленерго» відключило чоловікові світло за 293 гривні боргу.

«Перед цим вони присилали мені кілька повідомлень про відключення, всі вони незаконні. У всіх повідомленнях не було інформації. Тобто писалось про борг, але звідки виник цей борг, вони не писали», - каже Олександр.

Звідки в нього взявся борг, Олександр пояснює так.

«Я тут живу постійно, у мене постійно є споживання електроенергії. Грубо кажучи, наприклад, якщо я кожного місяця споживаю приблизно 100 кіловат, то, відповідно до сучасних тарифів, я за 100 кіловат повинен заплатити 90 гривень. Вони це споживання змістили в один місяць, тобто виходить, що в одному місяці у мене 0 споживання, відповідно 0 я повинен заплатити. В іншому місяці в мене 200 кіловат споживання. А за 200 кіловат вже не 180 гривень, а там тариф не по 90 копійок за кіловат, а якщо більше 100 кіловат споживання, то там 1,68 грн за кожен кіловат. Елементарною маніпуляцією «Чернігівобленерго» робить так званий борг мені, бо по показниках усе збігається з моїми даними».

Світла в Олександра не було більше року. Увесь цей час, каже чоловік, він не міг працювати. Позов до Ніжинського міськрайонного суду подав у червні 2019-го. Просив 340 тисяч гривень компенсації за моральну шкоду.

«Я приблизно уявив собі, скільки б я міг заробити, якби мені не заважали заробити, і виставив суду приблизно на третину менше від цієї суми. Я в судовому порядку довів, що я платив щомісяця, як треба, і мої розрахунки збігаються щомісячно відповідно. Того, що це було відключення за законом, не довели в судовому порядку навіть «Чернігівобленерго». Вони не надали суду жодного підтвердження того, що це було відключення», - каже Олександр Зялік.

Ніжинський суд постановив виплатити Олександру 30 тисяч гривень компенсації моральної шкоди. Така сума не влаштувала чоловіка, він подав апеляцію.

«Суд Чернігівський апеляційної інстанції фактично перевірив усі мої докази. Я ще надав додаткові докази. Ми детально «розжували» всю цю ситуацію з відключенням. Вони навіть перевіряли мої квитанції особисто, щоб все було. І збільшили суму моральної компенсації до 100 тисяч гривень».

Чи оскаржувати це рішення, Олександр поки не вирішив. Касаційну скаргу до Верховного Суду подало «Чернігівобленерго», розповіла заступниця директора з правової роботи підприємства Катерина Шарай.

«В цій скарзі ми вимагаємо скасувати рішення суду першої інстанції, скасувати рішення суду апеляційної інстанції і направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції», - коментує ситуацію заступниця директора з правової роботи АТ «Чернігівобленерго» Катерина Шарай.

Катерина Шарай каже, у 2018-му Зяліка відключили законно. В «Чернігівобленерго» є документи, які підтверджують борг.

«До «Чернігівобленерго» не звертався, оплату за спожиту електричну енергію не провів. Наявність заборгованості і стала підставою для припинення йому електропостачання. Чинне законодавство говорить про те, що оплата проводиться відповідно до фактичних показів. Фактичні покази зафіксовані, в матеріалах судової справи міститься акт контрольного огляду, який підписаний як представниками енергопостачальної компанії, так і представником споживача. Це єдиний належний доказ, який підтверджує фактичне споживання електричної енергії, відповідно до якого і проведено розрахунок заборгованості», - сказала Катерина Шарай.

На початок