ДСНС перевірила школи на Чернігівщині: порушення є в усіх

ДСНС перевірила школи на Чернігівщині: порушення є в усіх

ДСНС перевірила школи на Чернігівщині: порушення є в усіх
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Позапланові перевірки шкіл на дотримання протипожежної безпеки показали порушення в усіх закладах. На Чернігівщині ДСНС влітку перевірила 739 освітніх закладів, знайшли понад 7,5 тисяч порушень. Усі недоліки мають виправити до першого вересня.

«Було перевірено 739 закладів і дошкільної, і загальної освіти, в тому числі і технічні училища. За результатами перевірок всім були виписані акти, винесені приписи і вручені керівникам», – повідомив начальник управління запобігання надзвичайних ситуацій управління ДСНС в області Родіон Лігун.

ДСНС перевірила школи на Чернігівщині: порушення є в усіх
Родіон Лігун - начальник управління запобігання надзвичайних ситуацій управління ДСНС в області. ФОТО: Суспільне Чернігів

«Найпоширеніші – це ті порушення, які потребують великих витрат і коштів. А саме облаштування блискавкозахисту, обладнання приміщень і будівель системами протипожежного захисту, тобто системою протипожежної сигналізації, системою оповіщення про пожежу, відновлення або приведення у відповідність нормам шляхів евакуації, обробка дерев’яних конструкцій».

Щоб повністю обладнати всі навчальні заклади Чернігова системами пожежної безпеки, треба близько 200 мільйонів гривень, сказав начальник міського управління освіти Василь Білогура. За його словами, таких грошей міський бюджет виділити не може.

ДСНС перевірила школи на Чернігівщині: порушення є в усіх
Василь Білогура начальник управління освіти Чернігівської міської ради. ФОТО: Суспільне Чернігів

«Декілька разів міська рада ініціювала звернення до вищих керівників держави по кожній галузі для того, щоб ініціювати загальнодержавну програму, розробити і реалізувати на умовах співфінансування для вирішення цього питання. Поки що це питання залишилося без вирішення».

У Чернігівській школі № 6 роблять пожежну сигналізацію – усувають недоліки, на які вказала Державна служба з надзвичайних ситуацій. Торік школу перевіряли на дотримання правил пожежної безпеки. Тоді у 57-річній будівлі були тільки вогнегасники. Заступниця директора з господарської частини школи Анна Авраменко коментує це так:

«На той момент у нас було 29 зауважень. Але на сьогодні в нас уже залишилась тільки пожежна сигналізація, яку вже закінчують. Також зараз проводяться роботи по обладнанню кухонної модульної системи локального пожежогасіння».

ДСНС перевірила школи на Чернігівщині: порушення є в усіх
Анна Авраменко - заступниця директора з господарської частини чернігівської школи №6. ФОТО: Суспільне Чернігів

Приступити до робіт одразу після перевірки не змогли, бо не було грошей. Їх згодом виділили з міського бюджету – передбачили у спеціальній програмі.

"Передбачаємо фінансування, і в цьому році ми направили на ті заклади, питання по яких перебуває на вирішенні в судах на усунення приписів. Загалом по цих закладах близько 7 мільйонів гривень на усунення цих приписів» – розповів Василь Білогура.

Подібна ситуація майже у всіх закладах освіти Менщини, сказала начальниця відділу освіти Ірина Лук’яненко. Під час перевірок ДСНС наклала штрафи на 17 директорів. Усунути всі недоліки мають до першого вересня. Тут порахували потреби 41 закладу, вийшло 22 мільйони. Це половина доходів всієї громади. У міській раді розробили програму протипожежної забезпеченості. Однак повноцінно діяти вона не може.

ДСНС перевірила школи на Чернігівщині: порушення є в усіх
Ірина Лук’яненко - начальниця відділу освіти Менської міської ради. ФОТО: Суспільне Чернігів

«Програма розрахована на сім років і кожного року стоїть якийсь план виконання. Але цього недостатньо через те, що штрафи будуть іти і надалі. Якщо держава вимагає, вона повинна і допомогти нам у цьому».

Для прикладу, у Менському опорному закладі імені Тараса Шевченка, щоб виконати усі приписи ДСНС, потрібно витратити понад мільйон гривень, розповіла директорка Тамара Шепель. Зокрема потрібно замінити дерев'яні панелі на стінах та зробити більш безпечною підлогу.

ДСНС перевірила школи на Чернігівщині: порушення є в усіх
Тамара Шепель - директорка Менського опорного закладу загальної середньої освіти ім. Т. Шевченка. ФОТО: Суспільне Чернігів

«Маємо гіпсокартонну стіну, яка теж обтягнута папером, теж це викликає певні проблеми. І наші славнозвісні сходи. Дерев’яні сходи, які в нас існують з дуже давніх-давен, ще із 40-х років. Вони дерев’яні і вже зношені».

За словами секретаря Менської міської ради Юрія Стальниченка, проблема з системами пожежної безпеки виникла ще раніше, коли заклади освіти перебували на державному утриманні.

ДСНС перевірила школи на Чернігівщині: порушення є в усіх
Юрій Стальниченко - секретар Менської міської ради. ФОТО: Суспільне Чернігів

«Вистачало фінансування щонайменше на 10 місяців, то такі заходи просто не проводилися. Це все накопичилося і на сьогоднішній день ми маємо такі комплексні приписи, на виконання яких треба десятки мільйонів гривень із бюджету громад».

І на Менщині, і в Чернігові усі школи планують відкрити першого вересня. Адміністрація шкіл, які не змогли виконати вимоги ДСНС, платитимуть штрафи, допоки все не зроблять.

Читайте також:

2 мільярди 700 мільйонів гривень: таку суму планують витратити для озеленення Чернігова до 2025 року

На початок