Облрада виділила 1 мільйон на компенсації постраждалим від вибуху складів біля Ічні

Облрада виділила 1 мільйон на компенсації постраждалим від вибуху складів біля Ічні

Доповнено
Облрада виділила 1 мільйон на компенсації постраждалим від вибуху складів біля Ічні
. ФОТО: Суспільне Чернігів

1 мільйон гривень виділять з обласного бюджету людям, які постраждали під час вибуху на складах з боєприпасами біля Ічні. Таке рішення ухвалили на сесії Чернігівської облради. Першочергово в проекті рішення планувалося виділити на ці потреби 4 мільйони гривень. Коли саме розподілять гроші поки невідомо. Про це Суспільному повідомила заступниця міського голови Ічні Лариса Мілова.

З її слів, не раніше ніж через тиждень в міській раді створять комісію, яка визначатиме хто першочергово отримає допомогу та яким чином розподілятимуться гроші.

«Ми піднімаємо зараз тільки списки, які були тоді направлені, документи. Тільки після цього, ми будемо приймати рішення. Порівняємо, хто отримав, хто не отримав. Спочатку потрібно дослідити це все, а потім приймати рішення: кому, як і по якій системі. Буде створена комісія, яка буде приймати це рішення. Комісія буде складатися з числа депутатів, фінансистів, там будуть всі, хто дотичний до цього питання, тому що питання дуже складне», – сказала Лариса Мілова.

Заступник голови обласної ради Дмитро Блауш, на питання, чому виділили один мільйон гривень з чотирьох пояснив так:

«Тому, що це не є обов’язок обласної ради або місцевих бюджетів. Згідно законодавства України – це має бути спецфонд надзвичайних ситуацій, який має бути виділений з державного бюджету. Це була пропозиція департаменту фінансів ОДА, але, оскільки приймає рішення більшість, то депутати, виключно бюджетна комісія прийняла рішення, що це не обов’язок обласного бюджету. І навіть, один мільйон гривень залишити, я вважаю, це більш ніж поважно до людей, які постраждали, і до місцевої громади. А інші гроші були виділені на проблеми, які реально треба вирішувати вже сьогодні. Це те, що підвищить економічну складову всіх громад – інвентаризація лісів. 2,5 мільйони, а ще частина грошей піде на пожежну безпеку бібліотеки Короленка і 800 тисяч на ремонт даху музею Тарновського. Там критична ситуація, оскільки відремонтували Вал і цей музей стоїть бідний, не бачивши ремонту десятки-десятки років»

Нагадаємо, вибух на складах з боєприпасами поблизу Ічні стався у 2018 році. Вибухами снарядів було зруйновано 19 будинків, 57 визнали частково пошкодженими. Люди не постраждали.

Читайте також:

На ремонт гімназії в Ічні, постраждалої від вибухів складів боєприпасів, витратять понад 32 мільйони

На початок