Огородили цілі дерева дошками, а пошкоджені обробили спеціальним розчином. Так у Чернігові на Валу екоактивісти рятують дерева від будівельної техніки, сказав Суспільному архітектор Ярослав Задорожний. Побиті стовбури дерев він помітив під час прогулянки на Валу, де триває капремонт. Таким прикладом, каже, хоче показати комунальним службам, що здорові дерева під час проведення реконструкцій в місті варто і треба захищати. За кілька годин огородили п'ять непошкоджених дерев дошками. Коштувало це кілька сотень гривень, говорить архітектор.
«Існує механізм, я про нього знаю, оскільки ми часто бачимо, як проектують наші колеги парки, і бачу, як відбувається реконструкція. Спочатку дерева захищають, перед початком робіт. А потім вже ведуться роботи. Показав, як треба це робити, як врятувати. Те, що ми зробили, допоможе в подальшій роботі. Їм буде легше працювати та безпечніше для дерева. Звісно, так треба зробити усі дерева», – розповів Ярослав Задорожний.
Нагадаємо, нині у Чернігові триває капітальний ремонт Валу. Під час реконструкції Гарматної Алеї важка техніка пошкодила здорові дерева.
За словами голови ради з озеленення при КП «Зеленбуд» Сергія Безбородька, поранені дерева живуть менше. Якщо їх вчасно не обробити і не закрити рани, вони можуть бути джерелом захворювання, і це може призвести до втрати дерева. Поранені дерева вилікувати можливо, каже Сергій Безбородько. Але необхідний спеціальний догляд.
«Їх треба вчасно обробляти, в жодному разі не можна використовувати лаки чи фарби. Слід використовувати спеціальні розчини. Ми рекомендували використовувати лак-бальзам, який має всі лікувальні властивості. Якщо вчасно обробити рани, то дерево буде загоюватися, ці рани затягнуться», – Сергій Безбородько.
Ярослав Задорожний каже, необхідність захисту дерев під час проведення реконструкцій у місті має бути обов'язково прописана у проектній документації.
«В пості, якщо було б написано захистити дерева, це два рядки, вони зробили б. Просто цього не було вказано чомусь. Я думаю, що це недбалість».
З цього приводу в управлінні ЖКГ міської ради відбулась зустріч екоактивістів і комунальників. За словами начальника КП «Зеленбуд» Артема Стаха, до порад вони дослухались.
«Ми зустрічалися з екоактивістами й прийшли до висновку, що є команда підрозділу управління ЖКГ відділу благоустрою, який очолює Паршуков Олексій. Вони, при наданні дозволу на роботи, будуть проводити роботу з підрядником, як треба захищати дерева. Я дякую активістам, що вони на прикладі це продемонстрували».
За словами Ярослава Задорожного, на Валу залишається ще багато дерев, які слід захистити, також є і пошкоджені дерева.
Читайте також:
Гроші на капремонт Валу у Чернігові виділять в рамках святкування 30 річниці Незалежності України