У селищі на Чернігівщині запрацював безкоштовний велопрокат. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

У селищі на Чернігівщині запрацював безкоштовний велопрокат. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

У селищі на Чернігівщині запрацював безкоштовний велопрокат. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
.

Безкоштовний прокат велосипедів запрацював у Сосниці. Селище єдиний населений пункт області, де можна безоплатно взяти двоколісний і користуватись ним весь день.

Велосипед – основний вид транспорту в Сосниці, тому безкоштовний прокат для селища доречний. Двоколісного можуть взяти як місцеві, так і туристи.

Для соціальних велосипедів у селищі облаштували 4 зупинки: ринок, лікарня, центр та стадіон.

"Люди можуть зранку взяти цей велосипед, тільки потрібно поставити його назад в кінці робочого дня", – розповідає Микола Заглядацький, він наглядає за велосипедами.

На кожній зупинці є веломайстерня. Нею можна користуватись і для ремонту власного транспорту, розповідає Микола Заглядацький.

Соціальних велосипедів у Сосниці – 25. Всі вони однакові на вигляд та укомплектовані дитячим кріслом. Як і де пересуваються двоколісні можна спостерігати онлайн.

"Кожен велосипед ми бачимо: з якою швидкістю він їде чи він стоїть, де перебуває. Бо кожного вечора ми їх збираємо і розводимо по локаціях, і щоб не загубилися», – розповідає співавторка проєкту "Соціальний велосипед" Тетяна Сіра.

Ідею соціального велосипеда працівники селищної ради, запозичили в Польщі й вирішили реалізувати проєкт у себе. Витратили на це 450 тисяч гривень. З них 400 тисяч – це гроші Польського Фонду міжнародної солідарності і 50 тисяч – з бюджету Сосницької громади.

"Робилося це передусім для людей, які приїжджають до Сосниці у своїх справах – взяти велосипед і з’їздити в установу, в пенсійний фонд, в лікарні, в банки", – говорить Тетяна Сіра.

За словами співавторки проєкту Світлани Пастушенко, місцеві до проєкту спочатку поставилися негативно, утім тепер з задоволенням користуються велосипедами.

Читайте також

Побілити хату, змолоти жито, збити масло: у Батурині відкриють інтерактивний музей «Козацький Двір»

На початок