Комунальний навчальний заклад виграв грант на створення «Агрохабу». Чому мешканці проти?

Комунальний навчальний заклад виграв грант на створення «Агрохабу». Чому мешканці проти?

Комунальний навчальний заклад виграв грант на створення «Агрохабу». Чому мешканці проти?
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Мешканців будинку на вулиці Шевченка 160-а просять передати хол навчальному закладу, щоб реалізувати грантовий проєкт. Обласний навчально-виробничий центр розміщений в тому ж приміщенні. Виграв європейський грант на суму більш ніж 14 з половиною мільйонів гривень на створення «Агрохабу» на території центру.

Проєктом передбачено ремонт будівлі. Для того, щоб відремонтувати хол потрібно передати його у власність підприємства, каже директор обласного навчально-виробничого центру Юрій Кульгейко. Мешканці будинку проти, кажуть побоюються, що відберуть в них парадний вхід і змусять ходити через чорний.

Вхід та хол, яким спільно користуються жильці багатоповерхівки та обласний навчально-виробничий центр, розташований на перших двох поверхах будівлі. Комунальний навчальний заклад виграв грант на створення «Агрохабу», де навчатимуть майбутніх аграріїв. Загалом це більш ніж 14 з половиною мільйонів гривень. Проєктом передбачена реконструкція та ремонт будівлі центру. Щоб відремонтувати парадний вхід та хол, їх треба передати у власність обласного центру.

Юрій Кульгейко, директор обласного навчально-виробничого центру прокоментував:

Хол давно вже потребує ремонту. В аварійному стані знаходиться дах холу. Старі віконні рами, втрата тепла, тому і холодно. Хоча є батареї опалення, ми втрачаємо тепло. І приходять великі платіжки. Буде проведено ремонт даху, утеплення, заміна вікон. Для мешканців будинку буде лише позитив.

Мешканці кажуть, бояться, що коли передадуть хол, більше не зможуть ним користуватися.

На зустріч з жителями прийшли депутати облради. За словами начальника управління комунального майна Василя Куліди, навчальний заклад на балансі обласної ради і він збитковий. Каже, що грантові гроші можуть врятувати навчальний центр від продажу.

Він є не прибутковим на сьогоднішній день. Ми вимушені внести пропозицію щоб ліквідувати центр, бо він неприбутковий, а його приміщення продати. Його просто з торгів куплять. І я не думаю, що прийде сюди бізнесмен, буде навколо бігати підмітати, не буде такого. От комунальне підприємство і буде,– прокоментував Василь Куліда.
Обласний навчальний центр має заборгованість перед ОСББ більше 100 тисяч гривень. Комунальний заклад також член об’єднання співвласників, а внески ніколи не сплачували. Попросили надати якусь документацію щодо цього проєкту. Ми хочемо розглянути її більш детально. Хочемо якось домовитись із владою про те, щоб вони про жителів будинку теж не забували. Тому що, в них зараз лише свої інтереси, – каже жителька будинку Людмила Ладонько.

Депутати облради та керівник навчального центру ознайомлять жителів будинку із проектом будівництва. Представники ОСББ готують свої вимоги до навчального центру. Їх оприлюднять під час наступної зустрічі і запросять юристів.

Читайте також:

СБУ викрила корупційну схему в "Укрзалізниці"

На початок