Мозаїку із жіночої колонії Чернігова хочуть демонтувати та відправити до музею

Мозаїку із жіночої колонії Чернігова хочуть демонтувати та відправити до музею

Мозаїку із жіночої колонії Чернігова хочуть демонтувати та відправити до музею
. Суспільне Чернігів

Мозаїку і декоративний розпис, який зберігався у жіночій колонії хочуть демонтувати, щоб розмістити у музеї. Про це Суспільному розповіла Олена Загребіна, авторка проєкту «Chernihiv Monumentalism».

Виправну колонію розформували, а на її стінах збереглися роботи художників монументального мистецтва.

Декоративний розпис «Сім’я» Євген Кріп намалював власноруч у 1990 році. 3,6 метра заввишки і довжиною – 6 метрів. Ця робота прикрашала швейний цех жіночої виправної колонії.

Розпис «Сім’я». Автор – Євген Кріп.
Розпис «Сім’я». Автор – Євген Кріп. Суспільне Чернігів
«Розписів Кріпа залишилося дуже мало. Це просто неймовірно, що воно збереглося тут», – говорить авторка проєкту «Chernihiv Monumentalism» Олена Загребіна.

Поверхом нижче у колонії збереглась унікальна мозаїка Віктора Магдаченка. ЇЇ виготовили зі смальти - скла, яке вже не випускають.

Мозаїка. Автор - Віктор Магдаченко.
Мозаїка. Автор - Віктор Магдаченко. Суспільне Чернігів
«Це модульна мозаїка, яка була виконана в майстерні на блоках 80*80. Чому в майстерні, тому що колонія – це режимне підприємство, тут працювати було важко. Сюди привозили готові блоки і монтували», – розповіла художниця Тетяна Сухова.

Члени спільноти «Chernihiv Monumentalism» хочуть демонтувати твори мистецтва, щоб зберегти історію. Разом з директором художнього музею Юрієм Ткачем вони планують звернутися до міністерства юстиції України, якому підпорядкована колонія, за дозволом демонтувати твори мистецтва і забрати їх на зберігання до музею.

«Ми хочемо, щоб люди усвідомили в громадах, на місцях, де є ці пам'ятки, що їх не треба знищувати, їх треба зберегти, вписати в сучасний міський дизайн. Звичайно, якщо вони мають художню цінність», – сказав директор художнього музею імені Галагана Юрій Ткач.

Читайте також:

"У Чернігові відкрили фотовиставку, присвячену Павлопіль-Широкинській наступальній операції"

На початок