Школярі зі Стольного, що на Чернігівщині, відновили частину місцевого історичного парку, де у XVIII столітті був розташований маєток Андрія Безбородька. У парку організували велике прибирання, встановили лавки та смітники. Як розповідає директорка Стольненського ліцею Олена Влайку, реалізувати проєкт школярам вдалося завдяки участі в освітній програмі UActive від фонду savED. Підлітки пройшли навчання, захистили проєкт та виграли сертифікат на 5000 доларів.
Наш проєкт називається "Зелена лагуна", розповідає школяр Владислав Шоцький та ділиться, що вони з іншими учасниками проєкту вже встигли зробити:

"Ми поставили нові лавки в парку, поприбирали. Влаштували прибиральну толоку. І побудували міст на острів".
Школярка Анастасія Гляс розповідає про свій "фронт робіт":

"Я, наприклад, домовлялася з магазином, який у нас тут у селі, за лак і фарбу, якою ми будемо фарбувати міст".
Своєю чергою Крістіна Анопрієнко зазначає:
"В принципі, в нас у команді всі всім займалися потрошку. Я навіть не думала, що це буде настільки дружньо, настільки вайбова атмосфера".
Співробітниця місцевого краєзнавчого музею Марина Авер'янова розповідає про історію цього парку:

"На початку XVIII століття тут був величезний маєток, на 71 кімнату. Зараз ми перебуваємо біля острова, який був насипаний штучно кріпаками Андрія Яковича Безбородька. Острів був набагато більшим. Тут була альтанка, відбувалися різноманітні гуляння".
Керівниця відділу з роботи з регіонами програми UActive Юлія Єропкіна розповідає детальніше про програму, завдяки якій школярам це вдалося:

"Це програма для підлітків із малих громад, про розвиток малих громад. Де наші діти проходять навчання 15-тижневого проєктного менеджменту. І протягом навчання вони розробляють власні проєкти".
Директорка Стольненського ліцею Олена Влайку каже: працювати над цим діти почали у серпні минулого року.

"У січні вони дізналися, що перемогли. Вони поїхали до Києва. Приїхали звідти з перемогою. Привезли великий сертифікат на 5 тисяч. Потім почався довгий шлях закупок. Узгодження того, що можна купувати, а чого не можна. Як вони це уявляють собі".
Директорка розповідає: дітям допомагала менторка від програми UAactive та їхній учитель Дмитро Присівок. Команда складалася з 10 учнів — із восьмого до одинадцятого класів.
"Кожен відповідав за щось, і врешті ми розуміли, що тут добре покластися на Русю, тут на Владіка, тут на Крістіну. І виходило насправді дуже гармонійно і класно".

За словами старости Стольненського старостинського округу Костянтина Пасічника, місток у цьому парку побудували коштами місцевого агропідприємства.

"Лавки були й смітники уже ж по програмі цій, що виграли діти грант. Але ж у нас була так, як вам сказати, задумка мосту. Тому що острів є. Це така родзинка, яка у нас є в селі".
Він додає, що і надалі продовжуватимуть роботи з облаштування острова, адже там іще велика кількість роботи.
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.