Як вимовляти слова і наголошувати, основи граматики і що необхідно знати, щоб перейти на українську. У Чернігові у бібліотеці Коцюбинського розпочалися безкоштовні курси української мови. Про це Суспільному розповіла координаторка проєкту Людмила Зіневич.
В бібліотеку імені Коцюбинського у Чернігові на безкоштовні заняття з української мови прийшло близько 16 людей. З 1 лютого тут розпочали експрес-курс української мови. Він триватиме пів року.
«Зараз у зв’язку з набуттям чинності закону про функціонування української мови виникла така необхідність. Всі сфери обслуговування переходять на українську мову. Ми відгукнулися на цей попит і створили експрес-курс на пів року, це той необхідний мінімум для людини, яким вона може послуговуватись у сфері обслуговування», – розповіла Людмила Зіневич.
Бібліограф Ольга Чирик, проходила схожий курс раніше, та вирішила прослухати і цей. Їй 71 і вона говорить українською.
«В дитинстві я спілкувалася українською мовою, але це було дуже давно. Зараз я працюю в цій бібліотеці і це вимога – знати мову. Того року я вивчала мову на курсах. Я вже маю поважний вік. Зараз такий час, що чим більше знаєш мов, тим ти довше живеш і краще спілкуєшся зі світом», – пояснила Ольга Чирик.
Під час експрес-курсу вивчатимуть основи орфоепіїОрфое́пія— це розділ мовознавчої науки, що вивчає сукупність правил про літературну вимову. Предметом орфоепії є звукові особливості мовлення., тобто вимови, лексичні нормиЛексичні норми — це норми слововживання, прийняті в сучасній українській літературній мові. Вони регулюють вибір слова відповідно до змісту і мети висловлення. та елементи граматики.
Вивчатимуть мову двічі тиждень, а щосереди практикуватимуться говорити українською на «розмовнику».
Як проходило перше заняття, дивіться у сюжеті.
Читайте також:
"Реформа освіти: які школи Чернігова не набиратимуть перші класи, а які - 10-ті?"