У Чернігові звільнили військового комісара Криворучка, якого звинуватили у домаганнях

У Чернігові звільнили військового комісара Криворучка, якого звинуватили у домаганнях

Оновлено
У Чернігові звільнили військового комісара Криворучка, якого звинуватили у домаганнях
. Суспільне Чернігів

Військового комісара, полковника Олександра Криворучка звільнили з посади. Відповідне повідомлення з’явилося вчора на офіційній сторінці Оперативного командування «Північ» у Фейсбуці.

Інформацію Суспільному підтвердив і сам Криворучко. Він сказав, що написав рапорт і звільнився за власним бажанням.

На питання, чи пов’язано це з тим, що його колега, підполковник Ольга Деркач звинувачує його у сексуальних домаганнях, військовий комісар відповідати не захотів.

«Слідство продовжується. Ніякої підозри до мене не пред’явлено. Те, що хтось звинувачує, на сьогоднішній день ще нічого абсолютно не доведено».

Щодо подальших планів на роботу Олександр Криворучко поки не знає.

Тимчасова виконувачка обов’язків начальника служби зв’язків із громадськістю ОК «Північ» Олена Мокренчук сказала, що звільнення дійсно пов’язане зі звинуваченням у домаганнях.

«Розпочато кримінальне провадження. На час слідства його могли відсторонити від виконання службових обов’язків або застосувати інші заходи дисциплінарного чи обмежувального характеру. Але він написав рапорт на звільнення. Оскільки термін його контракту добігав кінця, наказом Головнокомандувача ЗСУ генерала Руслана Хомчака він був звільнений з військової служби в запас».

Підполковник Ольга Деркач, яка заявила про сексуальні домагання, зараз перебуває у відрядженні. 4 лютого планує повертатися у військкомат і продовжити там працювати.

«В тому колективі, в якому я служила. В колективі завжди є ті, хто підтримує і ті, хто ні. Він же сказав, що це все не правда. Я думаю, що треба буде доводити, що це дійсно правда. Буду намагатися. Слова, це слова. А докази, це докази», – сказала жінка.

За словами координаторки «Медійної ініціативи за права людини» Ольги Решетилової, для Криворучка звільнення в запас це зовсім не покарання.

«Він отримає всі виплати, пенсію буде отримувати, за ним збережеться звання. Згідно зі статутами ЗСУ означає, що він абсолютно ні в чому не винний. І може потім у будь-який момент за бажанням повернутися на службу».

За її словами, для керівництва ЗСУ проблема не Криворучко, який домагався колег, а в тому, що такі факти можуть масово оприлюднити у ЗСУ. І виявиться, що військовослужбовці таки раби своїх командирів. Вони бояться прецеденту.

Нагадаємо, 14 січня ми розповідали про те, що підполковник Збройних сил України Ольга Деркач вперше відкрито заявила про сексуальні домагання на роботі від свого керівника Олександра Криворучка. В обласному військовому комісаріаті жінка працює з 2009 року. За її словами, домагання почалися у 2016.

«Обнімав, цілував. І цілував не так, як у щічку, а якось так з настирливістю. При сторонніх людях по сідницях ляпав. Я ходила, думала, підійшла до нього і сказала, що мене це дуже образило, цей випадок. Сказала, що воно мені болить. А він: «Ну чого ти? На це ніхто не звернув уваги».

Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею «Примушування особи без її добровільної згоди до здійснення акту сексуального характеру з іншою особою».

Військова служба правопорядку Збройних сил України проводить службову перевірку за дорученням Головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака.

Ми відправили інформаційний запит до Міністерства оборони, щоб дізнатися про результати розслідування. Поки відповідь не надійшла.

Читайте також:

Як не стати жертвою телефонних шахраїв

На початок