Восьмирічний Платон із Черкас має синдром Дауна. Про його захворювання мама — Леся Титаренко — дізналась у пологовому.
З нагоди міжнародного Дня людей із синдромом Дауна, який відзначають 21 березня, Леся Титаренко розповіла Суспільному про свій досвід материнства.
Синдром Дауна — це генетична особливість, яка призводить до низки фізичних та розумових особливостей. За інформацією з офіційної сторінки Міністерства охорони здоров'я України, щороку в світі народжується від трьох до шести тисяч дітей із цим синдромом.
Зазвичай дуже емоційний, привітний та легко встановлює контакт із людьми — так пані Леся характеризує свого сина.

З її слів, Платон хоче навчитись вітатись всіма мовами світу і вже зараз знає кілька привітань:
"Якими ти мовами можеш вітатися? — Салам Алейкум. А французькою? — Бонжур. А англійською? — Хеллоу. А іспанська?" — Ола".
Платон захоплюється географією, додала мама:
"Платон дуже полюбляє роздивлятись політичну мапу світу. Він знає багато країн".

Про те, що у Платона синдром Дауна, пані Леся дізналась в пологовому:
"Виникли певні питання, а потім це вже було підтверджено генетичним тестом, який ми здали. Звичайно, це було несподівано і досить важко, але я скажу, що була підтримка — як із боку медперсоналу, так і від усіх близьких, оточення".
Черкащанка долала, що почала займатися фізичним розвитком дитини з першого місяця життя. Лікувальною фізкультурою займаються регулярно і досі.
Нині Платон навчається в першому класі в місцевій школі. У нього є асистент, який допомагає йому в навчанні.

"Наші діти «сонячні», вони дуже наслідують тих, хто поруч, копіюють їхню поведінку, їхні дії. І тому до таких дітей тягнуться. Дуже важливо, щоб вони зростали і навчалися у звичайному середовищі. Це дає їм дуже великий поштовх для розвитку", — зазначила мама хлопчика.
З її слів, Платон енергійний та активний:
"Він у нас футболіст, відвідує МСК «Дніпро» та «Чемпіони по життю». Також ми відвідуємо громадську організацію «Сонячні діти Черкащини». Це взагалі супер, там дітки і батьки спілкуються між собою, дізнаються щось нове. Ми разом відвідуємо різні заходи".
У суспільстві, за словами Лесі Титаренко, до Платона ставляться з розумінням та підтримкою:
"Ми ніде не стикалися з негативом. Навпаки, коли ми з'являємось у якомусь місці, наприклад, у розважальному центрі, люди зустрічають його з посмішкою, всі до нього тягнуться, хочуть поспілкуватися з ним. І він також. Він всіх обіймає. Це особливість таких діток. Він несе любов".

Вона хоче підтримати батьків таких дітей:
"Коли в сім'ї «сонячна дитина», це не така вже й трагедія. Треба знаходити батьків, у яких є такі ж дітки, розвивати дитину. Це, звісно, потребує більшої уваги, більших ресурсів, але це зовсім не кінець".

Пані Леся мріє, щоб син мав освіту, здобув професію та прожив щасливе повноцінне життя.
"Платон кожного разу мріє стати кимось іншим — то лікарем-дерматологом, то хірургом, то космонавтом, а сьогодні вже казав, що невропатологом", — розповіла вона.
