Перейти до основного змісту
Були без води та їжі: розповіли подробиці про фермера з Черкащини та його 300 кіз

Були без води та їжі: розповіли подробиці про фермера з Черкащини та його 300 кіз

Оновлено
Подробиці про фермера та його 300 кіз
фото ілюстративне.

У фермера із Чорнобаївської громади на Золотоніщині не забиратимуть кіз. Проте тварини перебувають без догляду, оскільки їхнього власника мобілізували. Також фахівці виявили мор серед молодняку.

Про це у відповіді на інформаційний запит Суспільному повідомив селищний голова Сергій Любивий.

З його слів, інформація про те, що комісія доручила старості села знайти нового власника, не відповідає дійсності. Утім, за словами Сергія Любивого, "ситуація дійсно складна і потребує негайного вирішення".

Як йдеться у відповіді, Чорнобаївська селищна рада інформацію про те, що чисельне поголівʼя кіз кілька днів перебуває без нагляду людей, переміщається територією ферми та суміжними полями, отримала 27 лютого 2025 року. Відтак створили комісію, яка зʼясувала:

"Власником поголівʼя кіз є фізична особа — житель села Веселий Хутір, який не проживає за вказаним місцем реєстрації, а мешкав у безгосподарному багатоквартирному будинку біля території ферми без правовстановлюючих документів в антисанітарних умовах".

Оскільки 25 лютого 2025 року власника тварин мобілізували, все поголівʼя кіз залишилися без нагляду.

"У звʼязку з тим, що близьких і родичів у власника кіз немає (мати померла близько двох місяців тому), на час роботи комісії (27.02.2025) він був відсутнім, відповідно, за цей час через недогляд і відсутність годівлі та води зафіксовано загибель серед молодняку кіз", — йдеться у відповіді.

За інформацією, комісія зʼясувала, що поголівʼя кіз не ідентифіковане і не зареєстроване, кормова база відсутня, ветеринарний догляд не здійснюється. Також візуально виявили наявність хворих тварин:

"Встановити кількість тварин не можливо, оскільки значна частина їх знаходилася в полі, де залишилися рештки після збирання кукурудзи, але за попереднім підрахунком їх кількість становить близько 300 голів".

Також у відповіді йдеться, що у сільського голови відсутні важелі впливу на власника кіз через заборону доступу ветфахівцям на територію місця утримання тварин та ненадання дозволу на проведення необхідних маніпуляцій.

"Приміщення на території колишньої молочнотоварної ферми, яке власник тварин зайняв самовільно для утримання в ньому кіз, є власністю приватного сільськогосподарського підприємства «Веселий Хутір». Тобто слід зауважити, що тварини є власністю фізичної особи, а приміщення, де утримуються кози, — це власність ПСП «Веселий Хутір», тому будь-які дії органу місцевого самоврядування з вище перелічених будуть незаконними".

Наразі комісія пропонує власнику тварин усунути виявлені порушення до 15 березня 2025, а вразі невиконання звернуться для вирішення ситуації в судовому порядку.

У коментарі Суспільному телефоном староста села Веселий Хутір Світлана Наконечна розповіла, що наразі власник кіз повернувся додому.

Як розповів Суспільному директор приватного сільськогосподарського підприємства "Веселий Хутір" Леонід Трущенко, приміщення, які зайняв власник кіз не належать їхньому підприємству.

Нагадаємо, у пресслужбі Головного управління Держпродспоживслужби області Суспільному повідомили, що у Чорнобаївській громаді у фермера заберуть 300 кіз. За словами прессекретарки установи Альони Притули, на фермі виявили порушення.

Жорстоке поводження з сільськогосподарськими тваринами

Відповідно до Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", сільськогосподарські тварини — тварини, що утримуються та розводяться людиною для отримання продуктів і сировини тваринного походження.

Стаття 21 цього Закону зазначає, що вимоги до порядку використання тварин у сільському господарстві відповідно до вимог цього Закону встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері ветеринарної медицини, пояснила юристка "UAnimals" Аліна Сорока.

"Умови використання та утримання тварин у сільському господарстві повинні відповідати їх фізіологічним, видовим, породним та індивідуальним особливостям, притаманним для цього виду тварин, а також задовольняти їхні природні потреби в харчуванні, воді, сні, рухах, у природній активності та інші потреби, притаманні для цього роду тварин та породи"

За словами Аліни Сороки, забороняється:

  • використання для роботи хворих, поранених, вагітних в останній третині вагітності або недогодованих тварин;
  • використання у роботі з тваринами спорядження та інших засобів, що можуть призвести до травмування, каліцтва або загибелі тварин;
  • утримувати тварин у приміщеннях, в яких проводиться забій тварин або в яких знаходяться туші забитих тварин;
  • насильне годування тварин, крім годування з лікувальною чи профілактичною метою, у тому числі забороняється здійснення діяльності з розведення та вирощування гусок та качок для отримання фуа-гра (жирної печінки);
  • патрання, обсмалювання, зняття шкіри, копчення, відокремлення частин у тварин тощо до припинення серцебиття тварини.

В разі, якщо умови утримання тварин у сільському господарстві не відповідає фізіологічним, видовим, породним та індивідуальним особливостям (тваринам недостатньо їжі, води, не забезпечується достатня кількість сну, контактів з іншими тваринами) такі дії можуть розцінюватись як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 89 КУпАП — жорстоке поводження з тваринами, пояснила юристка.

"Якщо жорстокі дії вчинені відносно двох і більше тварин, за це передбачене адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 89 КУпАП, — тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров'я".

В разі, якщо особа, яка утримує сільськогосподарську тварину вчиняє дії, які призводять до тілесних ушкоджень – такі дії кваліфікуються як кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 299 КК України.

"Ті самі дії, відносно двох і більше, або групою осіб, або вчинене з особливою жорстокістю тягнуть за собою кримінальну відповідальність, передбачену ч. 3 ст. 299 КК України".

Аліна Сорока дала поради, що робити якщо ви стали свідком жорстокості, через яку сільськогосподарська тварина загинула чи покалічилась:

  • Негайно спробуйте зупинити жорстокість до тварини, якщо потрібно, надайте тварині першу допомогу та приверніть увагу навколишніх людей до того, що відбувається.
  • Викличте поліцію за номером 102 та повідомте оператора про необхідність приїзду слідчо-оперативної групи.
  • За можливості, затримайте людей, які проявили жорстокість до тварини. Це може бути і її власник, і будь-хто інший.
  • Знімайте на відео все, що відбувається.
  • Складіть письмову заяву про кримінальне правопорушення, дайте поліції письмові та усні пояснення. Якщо маєте, надайте також докази злочину — відео, речі тощо.
  • Якщо поліція не реагує на виклик, поскаржіться на лінію 102 або на номер 0-800-50-02-02 повідомивши ПІБ, посаду та звання поліцейського, який бездіє. Крім цього, можете подати скаргу на бездіяльність працівників поліції до місцевого суду із вимогою зобов’язати слідчого розпочати досудове розслідування.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок