На 50% виконані роботи з переоблаштування колишнього дитсадка під тимчасове житло для переселенців у Черкасах. У будівлі облаштують 45 кімнат, укриття та необхідну інфраструктуру для проживання 150 людей.
Для них воно безоплатне. Вартість будівництва складає 96 мільйонів гривень, розповіла Суспільному виконувачка обов’язків директорки департаменту соцполітики Юлія Ніконенко.

Шелтер облаштовують у приміщені колишнього дитсадка, який 15 років не використовували за призначенням. Він має два корпуси, в кожному із них буде ліфт та укриття. Загалом вони вміщуватимуть 150 людей. За словами виконроба Руслана Рибака, загалом буде 45 кімнат для кожної родини, а от кухня, ванна та вбиральні будуть спільними.
"Є кімната на три особи, наприклад. Будуть пандуси для людей з інвалідністю, буде вхід для людей у підвал. Душові та туалети".
Спільним буде й укриття, яке будують для безпечного перебування під час повітряних тривог. Його облаштовують у підвалі.
"Наразі перегородки там переробляємо, планування нове робимо, бо там не було ні санвузлів, нічого. Зараз робимо, щоб і медпункт розмістити, щоб людям було комфортно".

У будівлі вже підведені каналізація, електрика та водопостачання. Також утеплений фасад і завершеної роботи з покрівлею. Загалом реалізовано 50% запланованих робіт, підсумував виконроб.
"Будівля надійна. Вона пройшла всі експертизи, побудувати її з нуля було б дорожче і більше пішло б на це часу".
Додав, що завершать будівництво в липні. Загалом реалізація цього проєкту коштує 96 мільйонів гривень, це гроші Європейського банку та місцевого бюджету, розповіла виконувачка обов’язків директорки департаменту соцполітики Юлія Ніконенко.
"Ми отримали субвенцію від банку в розмірі 80 мільйонів гривень, а відповідно, 20 відсотків в умовах конкурсу здійснює співфінансування міський бюджет. Проєкт спрямований на забезпечення тимчасовим проживанням внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Черкасах".

Переселенців розміщуватимуть згідно з вимогами постанови, яку Кабмін ухвалив у квітні 2022 року, додала Юлія Ніконенко:
"Відповідно до цієї постанови, формується черга, вибудовується рейтинг на основі балів, які проставляються відповідно до стану сім’ї, її складу".

Зі слів Юлії Ніконенко нині у Черкасах мешкає 26 тисяч 559 переселенців, в черзі на житло стоїть 235 сімей. Такі гуртожитки необхідні, коли опиняєшся в чужому місті без коштів на оренду, розповіла Людмила Топалова, яка переїхала з Покровського району. У Черкасах вона живе 10 місяців, також у шелтері для ВПО:
"Цінник на житло занадто великий, це стаття розходів дуже велика. Приблизно 15-18 тисяч потрібно на це витратити, щоб жити в нормальних умовах. У моїй родині я і за папу, і за маму. Для однієї родини це неможливо. Усім переселенцям, які приїжджають із однією валізою це перше що треба взагалі".