Офтальмологів Черкаської обласної дитячої лікарні підсилили новітнім обладнанням, на якому можна проводити повну діагностику патології очного дна у відділенні.
Відтепер не потрібно буде направляти пацієнтів у профільні центри для вузькопрофільних обстежень, розповів Суспільному медичний директор закладу Ігор Бессараб.
12-річний Дмитро з Черкас носить окуляри майже з двох років, розповіла його матір Юлія Марченко:
"В окулярах син з року і 10 місяців. Ми постійно проходимо лікування. Спочатку було кожні пів року, зараз ми проходимо кожні три місяці".
У цій лікарні на обліку понад десть років, розповів Дмитро:
"Я не можу побачити деякі предмети в далечині або не можу прочитати деякі тексти з далеку, без окулярів".

Нині Дмитра готують до операції з застосуванням нового обладнання, додала мама хлопчика:
"Сучасне обладнання — це дуже добре. Якість, найголовніше — обслуговування. Якість перевірки зору".
За словами завідувачки офтальмологічного відділення обласної дитячої лікарні Тетяни Євтушевської, новий апарат, який напередодні надійшов до медичного закладу, може навіть вимірювати радіус кривизни рогівки:
"Ми можемо знати чи в дитини короткозорість, далекозорість, астигматизм, виміряти будову ока. Також у цьому апараті є додаткова опція – це вимірювання радіусу кривизни рогівки".
Тетяна Євтушевська додала, що в 2024 році у відділенні пролікували 1900 дітей і провели пів тисячі операцій:
"За останні два роки кількість пацієнтів із важкими патологіями зору зросла на 25%. Завдяки новому обладнанню, діагностика проходить швидше, лікарі мають змогу точніше ставити діагноз, пацієнтів значно рідше направляють на додаткові обстеження в приватні офтальмологічні центри", – додала лікарка.
Також діагностичне відділення підсилили двома сучасними апаратами УЗД, розповіла його завідувачка Тетяна Клименко:
"Вони дають нам якісну картинку зображення, що дозволяє виявити дуже складні патології, які бувають у дітей. У тому числі і в новонароджених — це найскладніші випадки. Це зображення наближене до комп’ютерної томографії — контурів чіткість, більш масштабне зображення".

За словами медичного директора обласної дитячої лікарні Ігоря Бесараба, офтальмологічне відділення підсилили на суму близько двох мільйонів гривень.
"Це насамперед внаслідок надання нашою лікарнею платних Відділення ультразвукової діагностики ми підсилили апаратурою на загальну вартість понад 12 мільйонів. Це були кошти Національної спілки здоровʼя України і кошти місцевого бюджету".
Ще 16 мільйонів, додав Ігор Бессараб, Національна служба здоров’я України спрямувала на оснащення лікарні рентгенапаратом.
Це обладнання зменшить променеве навантаження на дітей, додав рентгенолог Ігор Грєвцов. Нині з його слів, апарат готують до встановлення.