На Черкащині завершили облаштування будинку сімейного типу для родини Сорок. Вони переїхали із Дніпропетровщини через загострення бойових дій.
Нині вони виховують вісьмох дітей та на цьому зупинятись не планують й готові прихистити ще, розповів Суспільному батько-вихователь Олександр Сорока.
Першу облаштували ігрову кімнату, адже бавитись в ній є кому, розповів батько-вихователь Олександр Сорока. Вони разом з дружиною виховують вісім дітей в будинку сімейного типу.
Родина родом з Дніпропетровщини, а в Горобіївці Черкаської області купили будинок два роки тому, аби на випадок наближення фронту було де жити, розповіла Юлія Сорока.
"Будівля була дуже старенька, зразу подумала: «Боже, мене, мабуть, і розформують, якщо ми сюди переїдемо і приїду сюди жити, але діти підтримали, сказали: ма, не переживай".

Робили ремонт поступово, розповів Олександр Сорока:
"Почали добудовувати вже по своїм інтересам. Коли зайшли, то думали, як в таку маленьку хатинку скільки дітей поміститься, то ми за голову брались усі".
Грошей на ремонт будівлі в родини не вистачало, зазначила пані Юлія. Та допомогу в облаштуванні будинку сімейного типу запропонувала громада.
"Казали: може ви чогось потребуєте. Кажемо, що потребуємо будматеріалів, ми думали своїми силами тягнути, але слава Богу знайшлись люди. Допомогли і друзі, і бригади, і старший син приїжджав, і зяті".
Аби вмістити всю родину, площу хати збільшили вдвічі, розповіла Юлія.
"Всі поміщаються, навіть ще може влізти декілька дітей".

Через постійний страх за життя, звуки вибухів та обстріли у 2025 році родина залишила свій дім, зазначила мати-вихователька Юлія. Тепер вони знайшли прихисток на Черкащині, де почуваються в безпеці.
"Ми сюди, як приїхали, то нічого не чули, пташки співали, а так нічого не літає, сирен не чути, взагалі нічого, то аж дико було".
Будинком Олександр Сорока задоволений:
"Відчувається атмосфера, така свобода, таке біленьке все, тут тепло, як і на душі".
У новому домі найбільше часу проводить на кухні пані Юлія. Розповіла: це місце об'єднує всю родину.
"Як їх немає я відчуваю себе наче я сама, така тиша, а мені треба, щоб вони бігали, балакали, розказували".
Вихованцям родини теж до вподоби новий дім. Ярослав розповів, що йому тут найбільше подобається природа.
"Краса така, повітря свіже".

Загалом родина Сорок виховала 18 дітей, найпершою була Тетяна. Після свого повноліття вона залишилась з батьками, аби допомогти у повсякденних справах і вихованні молодших дітей.
"Не пожалкувала я ні одного дня, що вони стали моїми мамою і татом. Бо є такі моменти, коли беруть дітей і після 18 років про них забувають, а вони мені допомагають, хоч дитина в мене народилась і без чоловіка я залишилась і я впевнена, що будуть допомагати", — розповіла Тетяна.
Зі слів голови Степанецької громади Олександра Яременка на облаштування будинку сімейного типу спрямували 212 тисяч гривень, які отримали в межах гранту "Час діяти, Канівщино" від Фонду "МХП-Громаді". Ще три мільйони 148 тисяч гривень спрямували з міського бюджету на шкільний автобус, аби вихованці родини їздили на ньому в найближчий ліцей, що за 26 кілометрів.
"Вісім діток сьогодні їздять і ще дві дитини із села їздить. Сьогодні тенденція така, що люди ще їдуть через бойові дії, їдуть, питають і ми намагаємось задовольняти їхні потреби".