У Черкасах у приміщенні колишнього дитсадка будують житло для переселенців. До цього будівля понад 15 років стояла пусткою.
Будинок розрахований на 114 людей, матиме ліфт та укриття, розповіла Суспільному заступниця міського голови Марина Гаркава.
За словами посадовиці, вартість будівництва — 96 мільйонів гривень, 80 із яких надав Європейський інвестиційний банк, решта — гроші з міського бюджету.
Від колишнього дитсадка вціліли лише опорні стіни, розповів виконроб Руслан Рибак. За його словами, ремонт почали два місяці тому. Місяць зайняв демонтаж та вивіз будівельного сміття.
"Трохи більше робіт, бо треба все прибрати, почистити, вивезти сміття, десь закласти те, що зруйноване".
Нині монтують перегородки для майбутніх кімнат. Житло облаштовують за блоковою системою:
"Це будуть кімнати, загальні санвузли і загальні кухні. Також будуть ліфти".
Колишній дитсадок має два корпуси: в одному вже поставили вікна, доробляють дах та почали утеплення.
"Ця будівля робиться трішки швидше, бо матеріали на неї замовили швидше", — пояснив пан Руслан.
Інша будівля готова на 30 відсотків, зазначив бригадир.
Далі почнуть внутрішні роботи:
"Першочергово покладуть перегородки, потім — бетонні роботи, стяжки тощо. Коли буде цілісна картинка, будемо продовжувати далі, якщо дозволятиме температура. Тоді можна буде тинькувати і шпаклювати".
Цей дитсадок побудували у 60-х роках минулого століття, однак останні 15 років його не використовували, розповіла заступниця міського голови Марина Гаркава.
За словами посадовці, переоблаштування закинутої будівлі в житло для переселенців коштує 96 мільйонів гривень:
"Близько 80 мільйонів гривень дотацій міжнародних партнерів і ще 16 мільйонів — це участь міського бюджету. На сьогодні в Черкасах живуть 26 тисяч переселенців, а діють лише два прихистки — один на 350 ліжкомісць, а у другому — 14 чи 16 квартир".
Інвестування в тимчасові притулки — це не лише короткострокова допомога, зазначила Марина Гаркава. Це приміщення можна буде використовувати й після закінчення війни:
"Якщо закінчиться потреба в таких прихистках, цей заклад, наприклад, можна буде переформатувати в будинок для пристарілих і він не буде пустувати. Крім того, таке будівництво дуже важливе для мікрорайонів міста, бо до цього тут були жахливі умови".
Завершити роботи планують через пів року, додала посадовиця. До цього часу визначать, кого з переселенців туди заселять.