Автостанція у Черкасах, в яку 23 жовтня влучив безпілотник, нині огороджена червоною стрічкою та працювати продовжує. Понівечині двері та вікна забили дошками, прибрали уламки скла, винесли апаратуру з диспетчерської та облаштували нове місце продажу квитків.
Тоді обійшлося без травмованих та загиблих, розповів Суспільному начальник автобусних станцій Костянтин Цісар.
Зі слів Костянтина Цісаря, будівля автостанції огороджена червоною стрічкою, аби ніхто не заходив всередину. Поруч встановили касовий пункт. Всередині нього на автобус до Драбова очікувала пані Ольга:
"Підійшла до каси, взяла квиток та й все. Що ще нам треба. Гріюся сиджу, є місце. Звичайно раніше було краще".
В окремій кімнаті продає квитки та сповіщає пасажирів про маршрути диспетчерка Ніна Писанко. З її слів, місяць тому, під час влучання, була не її зміна. Нині пристосовуються до нових умов та сумують за старими кабінетами.
"Робота не змінилася — як відправляли автобуси, так вони і їздять. Все працює, тільки кімнатка трішки маленька. А так все добре, зате тепло. Все є: інтернет, відеокамери є, зв'язок у нас хороший з іншими автостанціями", — прокоментувала диспетчерка.
Курсує за маршрутом Черкаси – Звенигородка водій Артур Габрилян. Розповів, що за цей час робота не змінилася:
"Подаємо транспорт, очікуємо пасажирів. Автостанцію нам автономну зробили, так би мовити. Люди купують квитки, сідають на автобуси — нічого не змінилось".
Чоловік пригадав день влучання:
"В той день менше людей було. Оце все оперативно організували, за день-два автостанція вже стояла".
Допоки касовий пункт виконує роботу всієї автостанції, весь перший поверх пошкодженого приміщення "законсервували" на зимовий період. На прибирання території знадобилося декілька днів, розповів начальник автобусних станцій Костянтин Цісар:
"Більше постраждали перший поверх, вхідні двері, міжкімнатні перекриття, міжкімнатні двері, стеля, вікна першого, другого і третього поверхів. Майже вся задня сторона автостанції взяла на себе увесь удар. На зимовий період точно виконуватися будівельні роботи не будуть, на весняно-літній період запланований кошторис — будемо відновлювати всередині дієздатність автостанції, а також ззовні".
Збитки досі підраховують, додав Костянтин Цісар:
"Сама територія величезна, приміщення дуже велике, налічує близько 40 робочих кабінетів. Візуально порахувати це нереально. Тобто комісія обстежила територію, задокументувала зруйновані приміщення, все підготували для надання органам місцевого самоврядування на компенсацію".
Кошти з міського бюджету можуть виплатити завдяки програмі відшкодування для підприємців, розповів виконувач обов’язків директора департаменту житлово-комунального комплексу Андрій Наумчук:
"Максимум, що можемо спрямувати за чинною програмою, це 50 тисяч гривень на автостанцію. Але ми розуміємо, що там пошкодження на значно більшу суму. Якщо не можуть самі визначити вартість пошкодженого майна, тобто суму, яка необхідна для відновлення, то необхідно рекомендувати проведення інструментального обстеження, яке замовляється у нас в державному спеціальному інституті. Це більше не як відшкодування, а це як приватним підприємствам такий стартовий капітал, щоб у них була можливість бізнес почати спочатку".