Звернулися до Верховної ради з приводу збільшення заробітних плат педагогам та розглядали можливості підтримки ветеранів війни. Такі питання 31 жовтня розглядали на сесії Черкаської міськради.
Також порушили питання щодо допомоги ветеранам війни. За словами голови громадської організації ветеранів війни Сергія Головка, нині вони не мають належного доступу до медичних послуг, безоплатних ліків та житла.
Збільшити заробітну плату вчителям до трьох мінімальних — саме з такого звернення розпочали сесію. Автор, депутат Сергій Рубан пояснив, з якого приводу звертаються до парламенту:
"Посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється на рівні трьох (мінімальних - ред.) заробітних плат. Цю постанову ухвалили ще 10 липня 2019 року. Вона ухвалена, але не виконується. По факту виходить, що зарплата молодого вчителя у нас — шість із половиною тисяч гривень. Ми вважаємо, що це дуже негідно для наших педагогів — отримувати такі низькі зарплати".
Звернення депутати підтримали.
Також на сесії розглядали програми соціальної підтримки містян. Голова громадської організації ветеранів війни Сергій Головко розповів, що нині ветерани не мають належного доступу до медичних послуг, безоплатних ліків та житла.
"Кожна робота — це робота. Але, дійсно, ветеранам пропонують тільки низькопрофільні професії, та й ті з натяжкою", — зазначив він.
Колишній військовий Едуард Рославець приходив на сесію з побратимами, аби відстояти потреби ветеранів війни:
"Знаю по собі: для тих, у кого немає житла — це найбільш наболіле питання. Друге — це працевлаштування".
Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко розповів, що нині триває робота над можливістю співфінансувати придбання житла ветеранам коштом міського бюджету.
Серед іншого депутати також затвердили програму безбар'єрного простору та внесли зміни до програми, яка дозволить надавати грошову допомогу на ремонт тим, у кого пошкоджене житло внаслідок обстрілів.