Жителі Лип’янки, що на Шполянщині, мітингували проти поновлення на посаді колишнього директора школи. Як розповіла одна із місцевих жительок Людмила Павленко, у січні чоловіка звільнили, тому що він ображав дітей, а у школі - варив самогон.
Однак суд став на сторону директора й нині він має знову повернутися до обов’язків.
Тож із вимогою не допустити повернення колишнього директора школи у центрі Лип’янки 8 грудня зібралися батьки, бабусі й дідусі місцевих учнів. За 39 років, які чоловік керував закладом освіти, у місцевих жителів до нього накопичилася купа запитань, розповіла мама двох дітей Людмила Любонько. Жінка й сама, навчалася у цій школі:
"Він ображає дітей. Він ображав й коли я вчилася, і він ображатиме й зараз, бо люди не міняються. Завжди гроші збирали з батьків на ремонти. А ремонтів, ніхто не бачив".
А ще, додала місцева жителька Валентина Гура, школу чоловік вважав своєю. Там що хотів, те й робив:
"Була там і теплиця раніше, - вона стала непотрібна, були й майданчики, - вони занепали, бо там корови його постійно паслися. Оці всі гаражі ( усі сховища) використовувалися для збереження тюків соломи. Залишилося у школу тільки завести корів".
Скільки працював колишній директор, додає жителька села Зоя Олійник, займався усім, окрім своїх обов’язків:
"І горілку там варив, тушонку робив, і є там у нього зварювальний апарат - він варив за гроші на замовлення".
Після численних скарг людей, розповів голова села Сергій Іщенко, освітній заклад перевірили:
"Ми в приміщенні школи виявили підсобне приміщення у якому стояли свердлильний станок, другі станки, захламлено було і між цим хламом лежав апарат для самогоноваріння. У підвалах були тюки з соломою".
Тоді звільнили директора. А замість нього призначили місцеву вчительку. Вона, розповіла жителька села Марина Носенко, за рік зробила більше, ніж її попередник за майже 40.
"Людмила Григорівна домоглася, аби пустили ще один шкільний автобус. У нас один був, але він не справлявся. Тож діти до школи тричі на тиждень ходили. До того директора зверталися – він ніяк не реагував. Робив те, що йому вигідно. А ця жінка – робить все для дітей".
Тому нині люди хочуть, аби жінка й далі працювала, розповіла місцева жителька Людмила Павленко.
"Ми написали лист на департамент освіти в Черкаси, що всі батьки проти, що ми страйкуємо, ми написали також листа на голову громади".
Дітей до школи частина батьків 8 грудня не пустила. Із 60 учнів за парти сіли лише восьмеро дітей. Це підтвердила вчителька Марія Старова. До неї на уроки ніхто не прийшов. Батьків вона підтримує:
"При всій повазі не може бути директором пенсіонер, який робив дуже давно. Вона молода, вона може вивести школу на новий рівень. .
Сам директор Микола Гнатик у школі, чекає, поки йому передадуть справи. Зауважив: на його стороні закон. Із посади ж його "прибрали", бо не погодився скоротити частину працівників. Усі звинувачення відкидає:
"Можна інколи бажане вважати за дійсне, якщо їм це було потрібне. За останні мінімум 15 років моєї роботи на посаді директора жодної скарги у відділ освіти від батьків або осіб, які їх заміняють, не надходило. Якби я ображав дітей, відповідно до законодавства, вони повинні були звертатися до відповідних органів.
Тепер, розповідає, за рішенням суду, сільська рада має виплатити йому 123 тисячі гривень за простій. Мама одного з учнів Тетяна Гладун розповіла, що не розуміє чому батьки проти колишнього директора.
Людмила Бобейко, яка до сьогодні керувала закладом, батьків, які відстоюють якісну освіту для своїх дітей - підтримує.
"Якщо вони таким чином відстоюють своїх дітей – молодці батьки. Я б так само відстоювала. заради дітей я зроблю все".
За словами місцевої жительки Людмили Павленко, люди розпочату справу не полишать і дітей не пустять до школи, допоки відновлений на посаду директор не напише заяву на звільнення. Однак мають лип'янці й план дій, якщо директор не напише заяву: планують подавати до суду апеляцію.
Авторка Ольга Гуржій