Залишити старостою села Суботів Світлану Король просять місцеві жителі. Як розповіла одна з них – Степанида Захарченко, ця керівниця зробила багато, а коли призначали нового старосту, думку жителів села не врахували.
Цей дуб на головній площі Суботова – свідок всіх історичних подій, перепитій та зустрічей місцевих, розповіла жителька села Степанида Захарченко. Саме під його кронами збираються місцеві для того, щоб ухвалити колективне рішення.
Старостою села п’ять років була Світлана Король. Її звільнили десятого листопада. Тепер жінка готується передавати справи.
"Це черговий обман влади, чи партії, яка прийшла до влади. Людину призначили з обманом для нас. Не враховуючи думку громади призначили людину кандидатура якої розглядалася, не залежно від того скільки вона голосів набере."
Місцеві ж хочуть, щоб Світлана Король залишилася старостою села.
Читайте також: Жителі села на Черкащині вимагають змінити новопризначену старосту
Жителька Суботова Раїса Молнар, переживає щодо заміни старости:
"У мене родина багатодітна, маю дитинку інваліда. Наша Свєта Вікторівна, скільки я тут проживаю, скільки вона має цю посаду, допомагала мені. І нам дуже прикро, якщо в нас Вікторовну заберуть".
Зі слів Степаниди Захарченко, коли обирали нового старосту, ані думку місцевих, ні звернення зі 185-ма підписами жителів за призначення Світлани Король голова громади не врахував. І старостою на сесії призначили іншу людину.
Суботівчанин Віталій Мушинський зауважив, що причина конфлікту – зміна в законодавстві. Відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування“ з цього року старосту села обирає голова ОТГ, а не жителі села. Потім її затверджує місцева рада.
Очільників сіл Чигиринської громади обирали десятого листопада на засідання сесії.
Призначення старост голова громади Віктор Харченко на сесії прокоментував так:
"Поробить вісім місяців і покаже – якщо вона, я на камеру кажу, якщо вона зарекомендує погано – її замінять".
Новопризначений староста Григорій Андрієнко розповів, до нових справ не приступив і поки що з попередньої роботи не звільнився. До людей на сходку прийшов, однак говорити не став. Каже, справами, а не словами, переконуватиме людей.
Керівник Черкаського офісу програми з підтримки децентрадізації Сергій Слинько зауважив, що якщо люди не погоджуються з призначенням, єдиний вихід – переконати в цьому керівництво громади.
Степанида Захарченко переконувати депутатів планує, але вже в Києві, якщо її та жителів почути не захочуть.
Авторка Тетяна Рева