У Черкасах жителі вулиці Івана Гонти вимагають від міської влади скасувати аукціон і залишити дерева на ділянці. Йдеться про торги земельними ділянками навпроти будинків місцевих.
Там хочуть замість зелених насаджень збудувати гаражі чи таунхауси, розповіла Суспільному одна з місцевих жительок Людмила Шендерова.
Акації, горіхи та каштани по вулиці Івана Гонти ростуть понад 40 років, розповів черкасець Олександр Шендеров. І садили їх, перш за все, для шумоізоляції від залізниці, адже вона по інший бік дороги.
"Потяги тут їдуть всю ніч. Важкі потяги. Вони тут розганяються. Газують і дають величезні клуби диму. Це навантаження на наші легені, на мізки наші. Шум цей постійний".
Коли дерева зрубають, біля їхніх домівок стане спекотно, а по будинках підуть тріщини, пояснив Олександр.
"Там ідуть тріщини під вікнами. Фундаменти тут дуже товсті стоять, але все одно вони не витримують".
Про продаж ділянок за адресою Івана Гонти, 67 та 2/8 вони дізналися випадково. І це найбільше їх обурило, розповіла місцева жителька Людмила Шендерова. Не розуміють і чому беруться рубати здорові дерева:
"Вони порахували, що ось тільки на цій ділянці є 36 здорових дерев. Реквізити і пиляйте. Ну як це може? Що ви будете відновлювати? Для кого відновлювати? Якщо ця зелена зона для громадян, які тут проживають?".
На ділянці, коли тане сніг чи випадає дощ, збирається вода, а ливнівка зберігає будинки людей від підтоплення, додала пані Людмила.
"Для того, щоб щось будувати, потрібно підіймати рівень землі. Тому що в них буде стояти тут вода, якщо вони будуть будувати. Вони піднімуть цей рівень і вся вода піде під наші домоволодіння".
Окрім зливу тут пролягають ще й мережі водоканалу, розповів місцевий житель Іван Бондар:
"Тут така калюжа, постійно озеро весною, воно аж до хат доходить. Якщо туди побудують, мало того, що екологію порушать. Вся вода буде у дворах. Діти теж гуляють. Там дитячий майданчик зробили. Ну це якесь неподобство".
Та найбільше люди бояться, що на місці акацій та каштанів побудують гаражі або й багатоповерхівка, розповіла Людмила Шендерова.
"Якщо хтось захоче тут поставить багатоповерхівку, то можуть поставить і багатоповерхівку. Це не заборонено, воно є в нормах. 47 метрів у висоту можна будувати на цій ділянці".
Ніяких висоток на ділянках не будуватимуть, тому люди хвилюються безпідставно, зазначив заступник директора міського департаменту архітектури та містобудування Андрій Крилов.
"Та висота, яку ми зазначаємо, це є гранично максимальна висота, коли затверджувався генеральний план, визначив Аерорух України. Це говорить для потенційного покупця, щоб він володів інформацією з приводу всіх обмежень, які існують. Там зазначено, що і шумозахисна зона від залізниці і санітарно-захисна зона від кладовища".
Рішення про продаж землі на сесії міськради депутати ухвали 5 вересня. Усе — для наповнення бюджету. Зокрема, гроші спрямують для Збройних сил України, додав Андрій Крилов.
"Жодного обмеження з приводу підтоплень або затоплення, або якихось інших випадків там зазначено не було, тобто нами не визначено".
Кошти від продажу дерев, а це півмільйона гривень спрямують у спецфонд і їх зможуть використати лише на відновлення насаджень в іншому місці, пояснив Андрій Крилов.
"Все прозоро, все чисто, все дуже сильно зрозуміло. Якщо їх цікавить те чи інше питання або вони обурюються, або вони навпаки в захваті від цього питання — вони можуть прийти в сесійну залу".
Аукціон має відбутися 1 листопада. Люди сподіваються, що їхню думку врахують і продаж скасують, розповів черкасець Микола Василенко.
"Є ж же багато міста, де можна забудовувати. Хто це додумався до такого, щоб продати тут землю. Просто в голові не вкладається".