На Черкащині тридцять дітей з інвалідністю долучились до дводенних занять з іпотерапії у кінно-спортивному клубі. Психоемоційну реабілітацію почали проводити з березня 2024 року.
За пів року до терапії долучились понад сотню людей, розповів Суспільному його керівник Андрій Пономарьов.
Перед заняттями дітей знайомлять з мешканцями стайні. Потім — активності. Першим спробував проїхати верхи десятирічний Денис Ригін з Полтави:
"Я побачив коней сьогодні".
Його мама Альона розповіла, що Денис — дитина з гіперактивністю та аутизмом. Тому такі заняття для його емоційного стану необхідні.
"Люди з аутизмом часто реагують на запах, на тактильність і він не на кожну коняку може сісти через свою хворобу. А тут дійсно все дуже гарно, чисто, охайно. Це дуже корисні та цікаві заняття, тому що вони відчувають коняк, вони контролюють свої емоції, вони навчаються розуміти правила поведінки біля тварин", — розповіла Альона.
Черкащанка Лариса Плювака приїхала до клубу з двома дітьми:
"Наша старша донечка Софійка — сонячна дівчинка. Заняття на конях, іпотерапія, ми з цим знайомі вже не перший день. Заняття на конях допомагають позбавитися вальгусу, щоб була рівненька постава, спинка і також це сенсорно дуже корисно. Нещодавно ми проходили десять занять, то правда, що в дитини стала рівніша спинка, вона краще тримає поставу і рівніше ходить. Тобто є від цього результат".
Сімнадцятирічна Анастасія Капустинська з Канева в кінному клубі вперше:
"Взагалі це для мене класна прогулянка на таких тваринах, але іноді трохи страшно, бо вони ж високі".
Анастасія з дитинства пересувається на кріслі колісному та це не завадило їй спробувати осідлати коня, розповіла дівчина:
"Я вперше до речі сама на коні, не так страшно, як я думала. Дуже класно було, дуже сподобалось. Надіюсь, що і далі зможу на конях кататися".
Діти швидко адаптуються та знайомляться з тваринами, розповіла інструкторка Наталія Чернова.
"Іпотерапія дуже допомагає розслаблятися дітям та коникам, зрозуміти, що треба рухатися далі, ще діти, коли верхом, розслабляються і в них починає працювати група м’язів та розуміння, що вони не одні. Коники всі виховані, вони в такому віці, що вже привчені на це все".
Курс психоемоційної реабілітації започаткували цьогоріч у березні, розповіла тренерка клубу Ірина Пономарьова.
"Було незвичайно, ми не знали як все відбудеться, але все пройшло досить добре, досить вдало. У нас було три групи військових із сім'ями: з дітками, з дружинами. І була у нас ще група дівчат, які втратили кінцівки внаслідок агресії Росії. Якщо буде виникати така потреба, то звичайно ми будемо підключатися і будемо допомагати".
До іпотерапії залучають сім тварин, розповів керівник кінно-спортивного клубу Андрій Пономарьов.
"У нас всього 17 коників. Спортивних не поведемо, тому що тут своя специфіка або молодих не поведемо, приватних само собою не поведемо. Тому ті коні, що у нас: три-чотири дорослих і троє невеличких коней, от вони й виходять".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині