Оператори безпілотних літальних апаратів 15 прикордонного загону "Сталевий кордон" працюють на Харківському напрямку. І вдень і вночі нищать як транспортні засоби, так і особовий склад російської армії.
Безпілотники на полі бою допомагають дістати туди, де мінометнику влучити складно, і люди при цьому лишаються в безпеці, розповів Суспільному начальник застави на позивний "Шрам".
Боєць на позивний "Малий" — оператор FPV-дронів. На зніманні для нас імітують бойовий виліт.
"Підіймаємо мавіка, або суміжний підрозділ підіймає мавік, після цього ми шукаємо цілі. Коли знаходимо — підіймаємо борт і робимо кацапам боляче".
На виконання завдання мають сім хвилин. Цього часу, розповів Малий, достатньо, аби долетіти до цілі. Поруч нього напарник – оператор на позивний "Шум". Пояснив, що у вітряну погоду бойові "пташки" літають рідко.
"Вильоти залежать від цілі, якщо вона рухається і треба зробити швидко — то тоді вилітаємо зразу, не дивлячись на погодні умови, якщо це якась статична ціль, то можна в принципі трішки почекати".
На їхньому рахунку, розповів оператор БПЛА "Шум", вильоти на Харківському напрямку.
"Наша специфіка – камікадзе дрони, іноді скиди. Ми знищили транспортний засіб легковий, пошкодили транспортний засіб з особовим складом і пошкодили білий автобус вже безпосередньо на ділянці Росії, тобто знищили автобус, в якому вони там щось робили, щось клали, якийсь там склад був", — пригадав Шум.
Оператор на позивний "Малий" додав: мріє про ще одну ціль.
"Хотілось би «Град» заряджений поцілити, кажуть, що він дуже гарно горить Мені важко сидіти вдома, якщо я розумію, що скоро дому може не бути".
Для ударного дрона, який назвали "Гуцул", вітер — не завада, розповів оператор безпілотника Куба.
"Бідою назвеш — впаде, а так літає: і на бойових був з нами, ще не підвів".
На полювання з безпілотником "Вампір" виходять вночі, розповів начальник застави на позивний "Шрам". Працюють за півтора — два кілометри від лінії зіткнення.
"За допомогою БпЛА «Вампір» ми знищували будинок, де проживав особовий склад противника, в будинку, до речі, проживали оператори противника. І будівля була знищена. За допомогою перероблених вибухотехніками боєприпасів, від будинку залишилися одні стіни".
Нині, розповів начальник застави, використання безпілотників на полі бою допомагає не лише зберегти матеріально-технічну базу армії, а й життя самих бійців.
"Ми БпЛА відправляємо на ремонт, вони ремонтуються, повертаються до нас і далі подаруночки носять нашим сусідам. У майбутньому буде війна дронів. Тобто один БпЛА може замінити, наприклад мінометний розрахунок. Плюси безпілотників у тому, що якщо ми його втратимо, ми його зможемо відновити, людину на жаль ми вже повернути не зможемо".
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині